FPS düşmesi neden kaynaklanıyor?

İşletim sistemi
Windows 10

Squirex

Hectopat
RAM
2x xpg 8gb gammix d30 kırmızı 3000mhz cl16 ddr4
SSD veya HDD modeli
240gb patriot ssd 500gb seagate hdd
Ekran kartı
gtx 1650 super
Anakart
b450m s2h
İşlemci
r5 5600
Uzun süredir bazen kısa bazen uzun PC sürekli takılıyor.
Ve genellikle masaya vurduğumda PC çöküyor sert vurmuyorum sallanan bir masa da değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sol üstte MSI Afterburner değerlerini görebilirsiniz pek bir oynama olmuyor.

Sorunun neden kaynaklı olduğunu bulmama ve nasıl çözeceğim hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam yakın zamanda kasayı açtınız mı veya açıldı mı belki RAM olarak veya işlemci olarak bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz sıcaklık değerleriniz normal zaten.

Hocam kasanız masanın üstünde mi yoksa altında mı yani kasaya temas ediyor mu?
Hocam yakın zamanda kasayı açtınız mı veya açıldı mı belki RAM olarak veya işlemci olarak bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz sıcaklık değerleriniz normal zaten.
Ne alakası var hocam çok gereksiz soru sormuşsunuz.
Sorunun neden kaynaklı olduğunu bulmama ve nasıl çözeceğim hakkında yardımcı olursanız sevinirim.
Masaya vurmanızın fps drop ile alakası yok hocam. FPS drop hakkında bilgisi olan birisi yardımcı olabilir

Masanın üstünde.
Vurduğunuz için titreşimlerle her şey olabilir. Ben eskiden vurduğumda telefon masanın uzağındaydı ama ekranı yerinden çıkmıştı. FPS sorununa gelirsek MSI Afterburner değerlerinize gelicek olarsak değerler normal. Oyun içi sorun olarak tam ekran'da oynamaya çalışın ve DX9 açın. Olmazsa arkada çalışan bir uygulama vardır ve işlemciye yük bindiriyordur. Onun dışında aklıma gelen bir şey yok.

Ne alakası var hocam çok gereksiz soru sormuşsunuz.

Masaya vurmanızın fps drop ile alakası yok hocam. FPS drop hakkında bilgisi olan birisi yardımcı olabilir
Hocam aynısını yaşadığım için sordum ben de sinirden masaya vurduğumda RAM ile ilgili sıkıntı yaşamıştım aynı olaydır belki diye yazdım.

Vurduğunuz için titreşimlerle her şey olabilir. Ben eskiden vurduğumda telefon masanın uzağındaydı ama ekranı yerinden çıkmıştı. FPS sorununa gelirsek MSI Afterburner değerlerinize gelecek olarsak değerler normal. Oyun içi sorun olarak tam Ekran'da oynamaya çalışın ve DX9 açın. Olmazsa arkada çalışan bir uygulama vardır ve işlemciye yük bindiriyordur. Onun dışında aklıma gelen bir şey yok.

Zaten tam ekranda ve sadece LoL'de değil Valorant NBA vb oyunlarda da oluyor.

Uzun süredir bazen kısa bazen uzun PC sürekli takılıyor.
Ve genellikle masaya vurduğumda PC çöküyor sert vurmuyorum sallanan bir masa da değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sol üstte MSI Afterburner değerlerini görebilirsiniz pek bir oynama olmuyor.

Isınma, yüksek ayar, overclock falan yüzünden olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı