FPS düşüşü sebebi nedir?

HyperNowa

Kilopat
Daha fazla  
Benim oyunlarda birden FPS düşüşü gerçekleşti. İşlemciden mi, RAM'ler mi arızalı veya HDD mi sebep oluyor bilemedim. Daha önce FPS düşüşü yoktu. Bu HDD'yi ilk aldığımdaki değerler yukarıda mevcut 1 adlı ekran görüntüsünde PC'yi başlattıktan sonra testi yaptım. Daha sonra Steam'de oyun oynayıp kapattım ama Chrome açıkken 2 adlı ekran görüntüsündeki testlerde bir anormallik söz konusu acaba FPS düşüşü HDD'den mi alakalı? 3 numaralı son testi yaptığımda ise farklı değerler aldım.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Gördüğüm kadarıyla depolama ile ilgili sıkıntı görünmüyor. Görev yöneticisinden kullanım oranlarına bakıp sistemi yoran uygulama var mı diye bakın. Windows Update'den dolayı olabilir kapatıp öyle deneyin. İşlemci, ekran kartı sıcaklık değerleri nasıl kontrol edin. Ekran kartı driverını silip tekrar kurabilirsiniz. Bunları deneyin büyük ihtimalle donanımsal hata yok ise çözülür diye düşünüyorum.

FPS düşünün birsürü sebepi olur. Hardiski değiştirdikten hemen sonramı başladı bu sorun? Yoksa harddiski bir süredir kullanıyorsun ve bir andamı oldu? Virüs girmiş olabilir mi? Çünkü benimde PC'ye virüs girmişti ve PC oyunlarda 40 FPS'e kadar düşmeye başlamıştı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı