FPS nasıl arttırılır?

İşletim sistemi
Windows 10

Elweald

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba kolay gelsin ben oyunlarda düşük FPS alıyorum. Böyle pek bilinmeyen 1-2 FPS de olsa FPS arttıran şeyler söyler misiniz? Cevaplarınız bekliyorum.

İşlemcine yük biniyor tüm işlemciyi kullanmış oluyor bilgisayar oyunlarda buda en iyi performans anlamına geliyor.
O ayarın performans ile doğrudan bir ilgisi yok. O değeri en yüksek haline de geitrseniz o tik kapalı iken aldığınız performansı alacaksınız. Değeri en yüksek hale getirirseniz bilgisayar güç tasarrufu için çekirdekleri kapatamıyor diye biliyorum. Sonuç sadece uzun kullanımda ısınmayı artırması ve fazla güç tüketimine yol açacaktır.

Ayrıca @Recep Baltaş önceki konularda bu ayarının amacının performansı artırmak veya çekirdekleri devre dışı bırakmak için yapılmadığını söylemişti. Eğer bildiği gibiyse üstte dediklerimin de bir önemi yok.

İşlemcine yük biniyor tüm işlemciyi kullanmış oluyor bilgisayar oyunlarda buda en iyi performans anlamına geliyor.
Ek olarak:O işlem sadece önyükleme sırasında işlemci çekirdekleri kullanımı kontrolü içindir. Windows açıldıktan sonra o ayar hiçbir şekilde seçime göre işlem yapmaz. Onu 1 de seçsen 12'de seçsen işlemcin Windows açıldıktan sonra yüke göre çekirdek kullanımı senaryosu gerçekleştirecektir. O ayarın oyun, iş ve ya günlük performansa herhangi bir faydası eksisi yok. Belirttiğim gibi o ayar ile sadece önyükleme işlemi yaparken CPU çekirdek kullanımı kontrolü yapabilirsiniz.

Sisteminiz ne kadar yetiyorsa o kadar alırsınız. Sistemi ve düşük FPS aldığınız bir oyunu paylaşırsanız bir anormallik var mı diye bakarız.
Ekran Kartı : Nvidia Geforce GT 630
İşlemci : İntel Core 2 Quad Q6600
Ana kart : AsusTek P5KC
Ram : 8 GB DDR2 1200 Mhz
İşletim sistemi : Windows 10 Pro
sistemim bu ve çoğu oyunda kasıyor valorantda da kasmaya başladı bazen 30 40 fps e kadar düşüyor bide dying light oyununda da baya kasıyor genlde 30 fps altı
Arka planı siyah yap siyah tema kulan geregsiz programları sil MSI Afterburner ile OC yapabilirsin ekran kartına.
oc de yardımcı olabilr misin

Ekran Kartı : Nvidia Geforce GT 630
İşlemci : İntel Core 2 Quad Q6600
Ana kart : AsusTek P5KC
Ram : 8 GB DDR2 1200 Mhz
İşletim sistemi : Windows 10 Pro
sistemim bu

Yeni konular

Geri
Yukarı