FPS Nasıl Sabitlenir?

Seda08

Kilopat
Daha fazla  
Toshiba Satellite L655 eski bir bilgisayar mevcut. Bu bilgisayarın ekran kartı paylaşımlı AMD ve arızalı. Normal kullanımda herhangi bir sıkıntı olmuyor ama kardeşim oyun vs. oynadığı zaman Max FPS olunca ekran takılıp karıncalanıyor ekranda sanki kırık varmış gibi değişik şekiller çıkıyor. Ve sonra oyunu yeniden başlatıyor ve düzeliyor. LoL oyununda en düşük ayarlarda 60 FPS dikey kilitli yapınca hata veriyor ama 30 FPS sabitleyince istediği kadar oynasa bile sorun yok. 30 FPS'i geçince sorun olmaya başlıyor. Kısacası ben AMD'yi herhangi bir kullanımda 30 FPS'i geçmeyecek şekilde nasıl sabitlerim?

Ekran kartım; AMD Mobility Radeon HD 5000 series.

Son düzenleyen: Moderatör:
Toshiba Satellite L655 eski bir bilgisayar mevcut. Bu bilgisayarın ekran kartı paylaşımlı AMD ve arızalı. Normal kullanımda herhangi bir sıkıntı olmuyor ama kardeşim oyun vs. oynadığı zaman Max FPS olunca ekran takılıp karıncalanıyor ekranda sanki kırık varmış gibi değişik şekiller çıkıyor. Ve sonra oyunu yeniden başlatıyor ve düzeliyor. LoL oyununda en düşük ayarlarda 60 FPS dikey kilitli yapınca hata veriyor ama 30 FPS sabitleyince istediği kadar oynasa bile sorun yok. 30 FPS'i geçince sorun olmaya başlıyor. Kısacası ben AMD'yi herhangi bir kullanımda 30 FPS'i geçmeyecek şekilde nasıl sabitlerim?

Ekran kartı ayarlarından düzeltebilirsiniz.

V-sync 60'a sabitliyor.
AMD Catalyst üzerinden sabitleyebilirsiniz maksimum kare hızı seçeneği olması lazım.
Tüm ayarlara tek tek baktım ama bulamadım :/
AMD'nin kendi programı mevcut. Buradan yapabilirsiniz. Ama AMD olmasaydı, Valorant gibi oyunlarda kendi ayarlarından, olmadı 3. parti yazılımlar kullanarak yapabilirsiniz.

Önerebileceğiniz herhangi bir uygulama var mı peki? Ya da olmadı oyunları sileceğim bilgisayardan :)

V-Sync 60'a sabitliyor.

Tüm ayarlara tek tek baktım ama bulamadım :/

Önerebileceğiniz herhangi bir uygulama var mı peki? Ya da olmadı oyunları sileceğim bilgisayardan :)

MSI Afterburner üzerinden de sabitleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aklıma ilk gelen cevap, oyunun config ayarlarından sabitleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı