i5 11400F frekansı nasıl sabitlenir?

PandaLes

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, i5 11400F İşlemcisinin kullanıyorum ve frekans sabitlemesi yapmak istiyorum. Boştayken 2.60 GHz'de çalışıyor. Turbo'da 4.40 GHz'de çalışıyor. Mesela ben bu frekans hızlarını nasıl 2.60 --> 2.90 GHz yapıp Turbo'da ise 4.40 -->3.60 GHz/ 4.40 --> 4.00 GHz yapabilirim? Bunun bir uygulaması var mı? Detaylı olarak anlatan bir video var mı? Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim. ^^

Son düzenleyen: Moderatör:
Onu anlatım zaten yine de teşekkür ederim ama bak ben de bunlar var işte. Bunlardan hangisini kullanarak en düşük işlemci frekansını 2.60 GHz'den 2.90 GHZ'e alabilirim? (Görsel biraz büyük kusura
Dediğim gibi, benim bildiğime göre onun için bir kod yok fakat şimdi buldum, Reddit'de biri "İşlemci Güç Yönetimi" kısmında "Sistem soğutma ilkesi" ayarını aktifleştirerek çözmüş. Minimum frekansı arttırıyormuş galiba.

Son düzenleme:
Dediğim gibi, benim bildiğime göre onun için bir kod yok fakat şimdi buldum, Reddit'de biri "İşlemci Güç Yönetimi" kısmında "Sistem soğutma ilkesi" ayarını aktifleştirerek çözmüş. Minimum frekansı arttırıyormuş galiba.
Çok teşekkür ederim sorunumu çözdüğün için. Kendine dikket et. Tekrar başka bir konu da görüşmek dileğiyle. <3

Geri
Yukarı