FPS oyunları için monitör önerisi

TN panel bu. E-sporda tercih edilmesinin nedeni az çok ortada. Adam IPS panel istemiş. Bu bütçeye TN panel gibi kötü bir monitör atmanız büyük hata.

Samsung g serisi önermeyin, önerdirtmeyin. Evet IPS olupta ghosting sorunu olmayabilir ama Samsung markasından alışveriş yapan çoğu kişi şikayetçi. G4 serisinin fiyatı çok ilginç. Nasıl yaptılar bu adamlar bu fiyata bu monitörü dedirtiyor. Alınır mı? Alınır. Ama daha iyi seçeneklerde mevcut.

Hocam paneli hızlı olduğundan dolayı bu modeli attım, FPS oyunlarında kullanılacağıda belirtilmiş.

Şöyle bir bilgi var
Attığın görselde DisplayPort'a yer verilmemiş gözüküyor.

TN panel bu. E-sporda tercih edilmesinin nedeni az çok ortada. Adam IPS panel istemiş. Bu bütçeye TN panel gibi kötü bir monitör atmanız büyük hata.

Samsung g serisi önermeyin, önerdirtmeyin. Evet IPS olupta ghosting sorunu olmayabilir ama Samsung markasından alışveriş yapan çoğu kişi şikayetçi. G4 serisinin fiyatı çok ilginç. Nasıl yaptılar bu adamlar bu fiyata bu monitörü dedirtiyor. Alınır mı? Alınır. Ama daha iyi seçeneklerde mevcut.

Sanmıyorum.
Arkadaş zaten CS:GO Valorant gibi oyunlar oynadığını belirtmiş. Grafik veya renk doğruluğu ile işi yok, tercihleri arasında olabilir alsın diye atmadım zaten. :D

Daha iyileri var doğrudur ancak direkt G serisi kötü demen yanlış olmuş. G4 alınabilir bir model. G3 rezalet.

Arkadaş zaten CS:GO Valorant gibi oyunlar oynadığını belirtmiş. Grafik veya renk doğruluğu ile işi yok, tercihleri arasında olabilir alsın diye atmadım zaten. :D

IPS panel istediğini belirtmiş. Onada bakmanız lazım.

Bilmediğim için soruyorum Type-c/dp aynı işlevi görmez mi diyorsunuz? Bu bağlantı işe display port kullanamaz yım?

Daha iyileri var doğrudur ancak direkt g serisi kötü demen yanlış olmuş. G4 alınabilir bir model. G3 rezalet.

G3 G5 kötülenmeyi hak edecek kadar kötü. Ufacık monitör bilgimle gidip onu almayı planlıyordum. Sonradan ghosting olaylarını falan öğrenmeye başladım. Şimdi monitör konusunda eskiye göre daha bilgiliyim. G4 alınabilir bir model.

Kıymetli arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler hepsini değerlendireceğim ancak tek anlamadığım ve bilmediğim nokta pc’de display port değil de type-c/dp var. Bu özellik ile display port bağlantısını sağlayıp alacağım monitörden tam verim alabilir miyim?

Kıymetli arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler hepsini değerlendireceğim ancak tek anlamadığım ve bilmediğim nokta PC'de DisplayPort değil de type-c/dp var. Bu özellik ile DisplayPort bağlantısını sağlayıp alacağım monitörden tam verim alabilir miyim?

Anakartınız nedir?

Monster Abra A5 V18.2.1 Notebook cihaz bu ama anakart bilgisini göremedim.

Dostum,

Attığın laptop. Laptopa neden monitör bağlıyorsun ki? Kendi yenilenme hızı zaten gayet iyi. 144 Hz yenilenme hızına sahip. Ayrıca sanırsam laptopunda DisplayPort desteği yok. Bu yüzden tam performansta kullanamazsın. Hz'in düşer. Laptopa neden monitör bağlarsın ki?

Geri
Yukarı