FPS ve ping korkusundan oyuna girememe durumu

gamerr28

Centipat
Arkadaşlar selamlar, biliyorsunuz ki oyunlarda FPS'in yüksek, pingin düşük olması bizim için çok önemli.
Oyun oynamak amaçlı aldığım bilgisayarımda oyunlarda ping çıkar FPS düşmesi olur ve moralim bozulur diye adam akıllı oynayamıyorum maalesef. :D
Ne önerirsiniz bu konuda, oyun oynamak istiyorum ama dediğim gibi performans korkusundan oynayamıyorum :D Var mı aynı durumu yaşayan? Merak ettim sorayım dedim.

Alıştır kendini. Önce CS1.6 gir sonra SKYRIM'e gir ardından yavaştan yüksek oyunlara gir. FPS 65-60'a kadar düştüyse derin nefes al bir dışarı çık. Alt mahalleye git gel dolaş. Tekrar yavaşça oyuna gir.

Battlefield 1'de bana böyle oluyordu 4690K GTX 970 ile. Bende yeni sistem aldım bu yüzden. Moral bozar. FPS düşmesi olmaması için işlemcin ve ekran kartın güçlü olacak ve 16 GB RAM olacak. Tabii işlemci soğutucu olacak. RAM'ler çift kanal Dual olacak. Ping olayına takılma deyeceğim bende çok takıyorum. Hemen ping kontrol ederim oyuna girer girmez. İndirme olmasın arka planda yeter fazla takılma ona.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hikayeli oyun oynayın, online oyunlar beyninizi yemiş gibi duruyor.

Düzenleme: Hakaret anlamında kullanmıyorum yanlış anlamayın lütfen. Online oyunlar bu tip stres durumlarını tetikliyor demek istediğim o. Biraz ara vermek iyi gelir.

Hikaye oyunlarında da olur bende de var. Sürekli afterburner kontrol. Hikayede tek avantajı ping ten kurtarır seni. Takıntıdan yani. Moralimiz bozulmasın detayları fulleyelim ultrada.

Sanırım daha önceden bilgisayar sahibi olmadın. Eski bilgisayarımda 10-20 FPS Low'da oynarken şu anki bilgisayarımda Ultra'da 100+ alıyorum. Hiçte öyle bir korkma falan yaşamadım. Yani demek istediğim, eskiden bilgisayarın olsaydı böyle şeyleri takmazdın. Eğer çok korkuyorsan, RTX 2080Ti alabilirsin. :D

İyi performanslı bir bilgisayar ve hızlı bir internet sağlayıcıdan hizmet alman yerinde olur. Ama kendinde bitirmen lazım bu işi her şeyden önce 😄

@sekerr O zaman bu sorunun ikisinden de kaynaklı. Vesvese Bak bu oyunda kötü FPS alırsın girme falan diye geliyor sanırım. Sistemin güçlü kaldırır kardeşim takma bu kadar. :D Bazen bende FPS düşünce bir parça üzülüyorum, bir dünya para verdim çünkü. Ama senin gibi değilim. :D

Geri
Yukarı