FPS yüksek fakat görüntü akıcı değil

Androids

Kilopat
Ekran kartı
3060Tİ
İşlemci
Ryzen 5 5600G
Merhaba, GTA V oynarken FPS'im olması gereken aralıklarda geziyor fakat görüntüm hiç akıcı değil, 30FPS gibi, 60 sabit FPS alıyorum. Başka oyunlarda çok hafif oluyor. Sorunun çözümünü bilen varsa bilgilendirirse sevinirim.

Çözünürlük düşüktür.

V-Sync açıp reflex düşük gecikme modu varsa onu da açın bende de kasıyordu onu açınca düzelmişti hocam sizde de düzelebilir.

16Mb önbelleğe sahip bir Ryzen ile normaldir sanıyorum. O işlemci yük sana, satıp ya da takas edip hiç masraf etmeden Ryzen 5600 alabilirsin.

İki kat daha yüksek önbellek ve %20 civarı daha fazla çekirdek gücü sunuyor 5600G'ye kıyasla. Bu da doğrudan çok daha iyi akıcılık demek.

16Mb önbelleğe sahip bir Ryzen ile normaldir sanıyorum. O işlemci yük sana, satıp ya da takas edip hiç masraf etmeden Ryzen 5600 alabilirsin.

İki kat daha yüksek önbellek ve %20 civarı daha fazla çekirdek gücü sunuyor 5600G'ye kıyasla. Bu da doğrudan çok daha iyi akıcılık demek.
Ne alaka kanka ön bellekle. GTA 6 demiyor GTA 5 den bahsediyor. 5600g ekran kartsız bile GTA 5 yüksek ayarlar 75 FPS sabit verebilen bir apu işlemci ağır saçmalamışsın.

Millet, i5 3. Nesille işlemci , GTX 750 setup ile GTA 5 de akıcı FPS alıyorken senjn Ryzen 5600g kötü demen saçma. Sorun yazılımsal olmalı ya da oyunda kasma hissi yaratan bir video ayarı açık onu kapatmalı.

Ne alaka kanka ön bellekle. GTA 6 demiyor GTA 5 den bahsediyor. 5600g ekran kartsız bile GTA 5 yüksek ayarlar 75 FPS sabit verebilen bir apu işlemci ağır saçmalamışsın.

Başka oyunlarda çok hafif oluyor diye de eklemiş. 5600G konu sahibi için gereksiz yük şu anda. Kendisine masraf bile olmayacak bir değişim yapması 3060 Ti ile neredeyse her oyunda/işlemde performansı ve kaliteyi artırır.

Başka oyunlarda çok hafif oluyor diye de eklemiş. 5600G konu sahibi için gereksiz yük şu anda. Kendisine masraf bile olmayacak bir değişim yapması 3060 Ti ile neredeyse her oyunda/işlemde performansı ve kaliteyi artırır.
Adam belli ki ekran kartını sonradan aldı bütçesini yavaş yavaş arttırdı. Sen işlemciyi değiştir diyorsun. 5600g işlemciyi satsa ölü fiyata gidecek zarar mı etsin.

Geri
Yukarı