Fransızca ve R harfi arasındaki ilişki

mostar

Kilopat
Makaleler
10
Yer
entity
Selam, bir sorum olacaktı. Kiminize saçma gelebilir fakat böyle bir şey duydum ve ne denli doğru olduğunu merak ettim. R harfini söyleyemeyen insanlar Fransızcayı öğrenirken diğer insanlara kıyasla daha avantajlı olurlarmış. Bu doğru mu acaba? R harfini söyleyemeyen birisi Fransızca öğrenirken bu durum ona avantaj sağlar mı? @Jack of Blades

Jack of Blades

Kilopat
Makaleler
10
Bir harfi söylememek (ya da farklı şekilde söylemek) o kadar da zor alışılacak bir şey değil ki. :D Ayrıca aksanlı telaffuz edilecekse "R" harflerini söyleyemeyenlerin de gırtlak telaffuzu yapıp kendi alışık olmadığı bir sesi çıkarmaya adapte olması lazım.

Bunun dışında kendi standart aksanınla konuşacaksan ister "R" ile telaffuz et ister "Ğ" olarak, çok farkı yok. Gırtlaktan gelen bir "Ğ" sesi yerine direkt baskın şekilde "Y" ya da "V" sesi çıkarmak karşıdakinin anlamasını da zorlaştırır.

Sözün özü; yok öyle bir şey.

Son düzenleme:

SIR_INDO_SCARF

Hectopat
Konu biraz saçma olmuş ama r harfini fransızlar çok değişik çıkarıyor. Bonjour diyeceği yerde bonjouğ gibi çıkıyor ağızlarından. Daha çok o dille alakalı bir şey bu. R harfini söyleyememekle alakası olmayabilir. Ama onlar ilk öğrenirken r harfini tam öğreniyorlar diye biliyorum. Yani avantaj dezavantaj yok. Söyleyebiliyor san söylemezsin olur biter.

Saint Lucia

Hectopat
Yer
İstanbul
Dil öğrenmek insanın kendi beyin yapısıyla ilgili olan bir durum. Aksan yapabilmek bence dil yapısıyla ilgili olur. Öğrenmek demiyelim buna, konuşma şekli diyelim. Çok mantıklı gelmedi. Ona bakarsan Ingilizler'de R harfini yutuyor.

Ajan_47

Decapat
Fransızcada günlük konuşmada R sesi yoktur. Dediğiniz doğru olabilir belki ama pek sanmıyorum yani. Sonuçta onlar çocukluğundan beri R sesini çıkarmıyorlar belki de bundan dolayı pek bir avantaj olmaz. Nasıl olsa alışıyorlar.

Yeni konular

Yukarı