FreeDOS bilgisayara format atmak

barbarospasaa

Hectopat
Daha fazla  
Format atmak istiyorum ama takıldığım şeyler var. Birincisi bilgisayarımı aldığımda FreeDOS işletim sistemi vardı, gidip bir bilgisayarcıda Win 10 attırdım. Üzerinden uzun bir süre geçti ve şu an masaüstünde Windows'u etkinleştir isimli bir buton geldi. Eğer format atarsam ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Formatlık bir durum yok, Windows etkinleştirilmemiş sadece. Internetten 20-30 liraya OEM key alarak bu sorunu çözebilirsiniz:
ePttAVM - Microsoft Windows 10 Pro Dijital İndirilebilir Lisans Key Nasıl etkinleştireceğinizi bilmiyorsanız Youtube'dan falan yardım alabilirsiniz, Windows 10 Key Etkinleştirme yazarsanız bir sürü video çıkıyor zaten.

Bilgisayarcı Win10 yükledikten sonra çeşitli araçlarla korsan lisans yüklemesi yapmış. Belli bir süre sonra bu sistemler anlaşılıyor yeni sürüm lisans yükleme programlarıyla tekrar işlemlerin yapılması gerekiyor. Maalesef bu korsan işleme destek verilmiyor bu sitede dolayısıyla yöntemini anlatamayacağım. Fakat ucuza satılan keyler var her ne kadar yasal olduğu tartışılsada bunlardan alıp ayarlardan el ile girebilirsiniz. Format atmak Windows'u etkinleştir yazısının kaybolmasına yaramaz sizi boşa uğraştırır.

Bilgisayarcı Win10 yükledikten sonra çeşitli araçlarla korsan lisans yüklemesi yapmış. Belli bir süre sonra bu sistemler anlaşılıyor yeni sürüm lisans yükleme programlarıyla tekrar işlemlerin yapılması gerekiyor. Maalesef bu korsan işleme destek verilmiyor bu sitede dolayısıyla yöntemini anlatamayacağım. Fakat ucuza satılan keyler var her ne kadar yasal olduğu tartışılsada bunlardan alıp ayarlardan el ile girebilirsiniz. Format atmak Windows'u etkinleştir yazısının kaybolmasına yaramaz sizi boşa uğraştırır.
Peki ben bilgisayarı formatlarsam bilgisayarım freedos olaraka açılır mi yoksa şuan ki haliyle mi olur

Sizin işletim sisteminiz deneme sürümü idi ve süreniz dolmuş. İnternette çok uygun fiyatlara orijinal OEM ürün anahtarları bulabilirsin. Kesinlikle orijinal işletim sistemi kullanmanızı öneriyorum.

Bu lisanslar 7 ay önce 9.95 TL idi bunlarda artmış. :) 2 ve 3 cihaza aynı lisansı başka bilgisayar da etkinleştirmiştim.

Ben hiç bu fiyatlara OEM ürün anahtarı görmedim açıkçası. 20 TL'de uygun bir fiyat. Ben aynı satıcıdan 30 TL'ye almıştım.
Görmediyseniz atıyım buraya.

Capture+_2019-05-03-16-17-39.png

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı