Freedos Bilgisayara Linux Kurmak

Mütalam

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Yeni bir bilgisayar aldım. Cihaz Freedos gelecek. Ben bilgisayarıma Linux dağıtımlarından birini kurmayı düşünüyorum. Kurmadan önce BIOS'u güncellemem gerekir mi? Yada herhangi yapmam gereken bir şey var mı? Bilemediğim için soruyorum. Yoksa direk Linux kurup yanlış bir şey yapmak istemedim. Bir de BIOS/UEFI olayı var ancak benim kuracağım dağıtımda USB'yi hazırlamam için (Etcher by resin.io) linkteki program önerilmiş. Bu programda ISO'yu ve USB'yi seçtikten sonra direk hazırlıyor. Ek bir seçenek sunmuyor. Linux olduğu için mi bilmiyorum ama BIOS/UEFI için bir seçenek sunulmamış. Bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'u büyük ihtimal güncellemeden yapabilirsin. UEFI/BIOS değil de, UEFI/EFI arasından UEFI kurmanı tavsiye ederim. İnternette bol bol rehber var. İlk kez kuruyorsan Ubuntu kurmanı tavsiye ederim, daha basit bence.

Aynı işlemi Linux için kullanabilirsiniz kurulum aynı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı