Pentium 4 Bilgisayara Linux Kurmak

JfWinks

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, öncelikle değer verip bu konuyu okuma zahmetinde bulunduğunuz için teşekkürler.

Evde duran eski bilgisayarıma Linux Kurmak İstiyorum. Şu an Windows 8 var fakat bilgisayarı çok yavaşlatıyor. Bu yüzden bilgisayarıma Linux kurmak istedim.

Linux konusunda hiç bir tecrübem yok. Bu yüzden mümkünse arayüzü, kurulumu kolay bir Linux önerisi isteyeceğim sizden. Bilgisayarımın özellikleri şöyle:
  • Pentium 4 531 İşlemci
  • Gigabyta GA G31M-ES2L Anakart
  • OEM 1GB 533 Mhz DDR II Ram
  • 80GB IDE Harddisk
Bu bilgisayara uygun, hızlı, kullanırken zorluk çekmeyeceğim kullanıcı dostu bir arayüzü olan Linux dağıtımı önerisi isteyeceğim sizden.

Okuma zahmetinde bulunan herkese tekrar tekrar teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Manjaro LİNUX tavsiye ederim. Her güncellemede iso dosyasını yeniden indirmek zorunda kalmazsınız, imkanınız varsa ram'ı 2gb'a yükseltirseniz hem windows( RAM'I 2 GB yaparsanız linux kurma gereği duymayabilirsiniz) hem linux için daha iyi olur.

Cezam vardı arkadaşlar kusura bakmayın yazamadım. Ram konusunda elimde fazladan 1GB DDR2 ram var. Fakat anakartım bu rami tanımıyor. Şu an windows düşünmüyorum. Linux mint ve Ubuntu'yu beğendim. Diğerleri pek hoşuma gitmedi ama daha fazla performans verecekse neden olmasın. Benim için araiyüzünün windowsa benzemesi önemli. Çünkü bilgisayarı ben fazla kullanmayacağım, annem babam kullanacak. Onlar da windows arayüzüne alışık.
Bu tarzda linux önerilerinizi bekliyorum.

Bende de Pentium 4 işlemcili 512MB bir masaüstü bilgisayar var. Arch Linux + XFCE ile canavar gibi çalışıyor. Sadece arada bir kernel panic veriyor hepsi o kadar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı