FreeDOS yeni laptopa neler kurulmalı?

pelested

Centipat
Arkadaşlar RTX 4060, Ryzen 7 7840HS, 16 GB RAM özelliklerine sahip HP Victus 16 satın aldım ve laptop FreeDOS olarak gelecek. Hayatımda hiç yeni bilgisayarım olmadığı için ne yüklemem gerektiğini bilmiyorum. Windows kurduktan sonra neler yüklenmeli? Nereden yükleyebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Büyük ihtimal birçoğu yüklü gelir fakat ben yine de yüklü gelmezse diye NVIDIA'nın sitesinden ekran kartı driverını kurmanızı öneririm.

Ayrıca diğer eksik driverlar varsa onları da kurun en önemlisi ekran kartı bir çoğunu windows hallediyor.
Bir de güzel bir laptop soğutucu alın. :D

Büyük ihtimal birçoğu yüklü gelir fakat ben yine de yüklü gelmezse diye NVIDIA'nın sitesinden ekran kartı driverını kurmanızı öneririm.

Ayrıca diğer eksik driverlar varsa onları da kurun en önemlisi ekran kartı bir çoğunu windows hallediyor.
Bir de güzel bir laptop soğutucu alın. :D
İşlemci için bir şey yapmam gerekiyor mu hocam? Ayrıca bir ısınma problemi mi var?

Win-RAR
Ekipmanlarının sürücüsü veya uygulaması Logitech G HUB gibi
Ekran kartı sürücün ve BIOS güncellemesine bak
Steam Discord Spotify gibi ıvır zıvırlar

İşlemci için bir şey yapmam gerekiyor mu hocam? Ayrıca bir ısınma problemi mi var?

İşlemci için chipset yüklenir ama sana tavsiyem bırak senin işlemcin için iyi olaı Windows Update indirsin eğer sende ek olarak kurarsan BIOS çökebilir onu Windows Update yapsın bence.

Siz sadece ekran kartı driverına bakın ve ekipmanlarınızın driverı ya da herhangi bir yazılımı varsa onu kurun.

Onun dışında Windows ayarlarına girip güncellemeyi denetle dediğiniz an zaten karşınıza bayağı bir güncelleme çıkar diye düşünüyorum aralarında işlemci driverları dahil bir çok sürücü çıkar windows hepsini indirir merak etmeyin.

Arkadaşlar RTX 4060, Ryzen 7 7840HS, 16 GB RAM özelliklerine sahip HP Victus 16 satın aldım ve laptop FreeDOS olarak gelecek. Hayatımda hiç yeni bilgisayarım olmadığı için ne yüklemem gerektiğini bilmiyorum. Windows kurduktan sonra neler yüklenmeli? Nereden yükleyebilirim? Şimdiden teşekkürler.
WinRAR
Malwerebytes (antivirüs)
Windows güvenlik duvarı kontrolü yap
Google Chrome
Ekran kartı diriveri kesinlikle yüklemelisin
Ayarlardan ekran tazeleme hızını en yükseğe almalısın (ayarlar-ekran-gelişmiş ayarlar-yenileme hızı)

Bir internet kafeye gidip Windows ISO indirin, Rufus gibi bir programla 8+ GB USB belleğe yazdırın. PC gelince Windows'u yüklersiniz, genel birçok sürücüyü kendisi kuracak zaten.

Siz internete girip öncelikle şu programları indirirsiniz.
  • WinRAR
  • Chrome (veya başka bir tarayıcı)
  • Discord (yardım alabilmek için)
Daha sonra üreticinin sitesinden uygun grafik, ses, ağ ve chipset sürücülerini bulup indirin.

Daha sonra bir key alıp Windows'u lisanslar, diğer programları kurar ve keyfinize bakarsınız.

Geri
Yukarı