Freelance olarak ilk deneyimim

Backinblack00

Decapat
Yer
Balıkesir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar aranızda freelance olarak çalışan biri bana yardımcı olabilir mi? Upwork'ten bir ilana başvurdum. İşi konuştuk sonra bana "seni sigortasız çalıştıramayız 40 dolar ödemen gerekli" dedi (belgenin bir kısmını ekledim.). Konuşmayı Telegram'dan yaptık. Dolandırılma ihtimalim nedir?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    213,4 KB · Görüntüleme: 234
Dolandırılma ihtimalim nedir?

%100.
Hiçbir şirket, kişi sizle Telegram gibi kanallardan yazışmaz. Ya ilanınız olan freelance platformundan konuşursunuz ya da mailleşirsiniz. Artı olarak hiçbir işveren sizden 40 dolar gibi komik rakamlar istemez sigortanı yapacaksa cebinden yapar paranı ona göre verir. Sakın kaptırmayın bir şey. Artı sigortanı nasıl yapacak, sigortanı yapacağı bölgede çalışma iznin var mı? Kısa zamanlı çalışman için belge, davet düzenlendi mi? Bunların hepsi eksik. Uzak dur.

Bu konuda tavsiye verebilmemiz icin 20-25$ gibi sakal atman gerekiyor.

Minik politik espirim bir yana, 100km'den belli dolandirici olduklari. Mesajin ornegiyle sikayet et banlansinlar.

Dolandırıcının kokusunu 5 km öteden alabilirim ve hislerim dolandırıcı oldugu yönünde. İlla 40 dolar yollamak istiyorum dersen bana yolla bu akşam hamburg maçı 2.5 üst veya kg banko.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı