Freelancer olarak çalışmak için hangi programlama dili seçilmeli?

Eger kendi sirketin degilse ya da mimar degilsen hangi dili ve teknolojiyi kullanacagina baskasi karar veriyor. Hizlica bir seyler gelistirmek icin genelde scripting dillerine yonelir insanlar, webin de buyuk kısmı PHP oldugu icin freelance markette ciddi para. Kazanacaksan bence bilinmeli. Zaten dil ogrenmek bir şey degil, bugün yeni dil ciksin yarina proje gelistirecek seviyede olursun konuya hakimsen.

Yeterince cool bir dil olmadiginin farkindayim ama bu is boyle. Benim cok Game developer arkadasim yapay zeka destekli Crysis 4 gelistirme hayaliyle basladigi kariyerinde pazar 8 yasindaki bebelerin elinde oldugu icin bonibon patlatmali casual mobil Game yaziyorlar. Bu is boyle biraz :)

O halde işin mantığıno kavramak daha mantıklı gözüküyor. Ben iki dilde de azar azar ilerleyeyim hangisine ilgi görürsem o konuda uzmanlaşmaya çalışırım. Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Cehalet cok guzel degil mi, her seyi biliyorsun :)
---

Freelance ilanlari kontrol edip bunu kolayca ogrenebilirsin aslinda, hangi fiyat araliginda ne gerekiyor bakarsin. Epeydir kendim kontrol etmiyorum ama hizlica web cozumleri icin PHP ya da "bize soyle bir uygulama lazim" muhabbetleri icin de native ise Kotlin | Swift ya da RN gibi ( JS | TS ) teknolojiler bilmen gerekiyor.
Engellemişim bu yazılım bitti yazanı, boşuna değilmiş demek ki.
Post kasmak için yorum yazıyor, yazılımın 'y' sinden bihaber.

Geri
Yukarı