Freelancer olmak istiyorum ama tecrübem yok

Ubermenschh

Hectopat
Merhaba herkese,

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın,

Başlıkta da yazdığım üzere, internetten freelancer olarak döviz cinsinde para kazanmak istiyorum ama nereden başlamam gerektiğini bilmiyorum. 1 yılda sadece freelancer olarak çalışıp yılda 60.000$ kazanan Pakistanlıyı görünce dedim ki ben neden yapamayım. Web tasarım, grafik tasarım falan hiçbir konuda bilgim yok. İngilizce - Türkçe çeviri işi üzerine Upwork'e kayıt oldum ama hiç iş alamadım, bunun üzerine başka bir sektör üzerine çalışıp onu öğreneyim diyorum ama hangi sektör üzerine çalışacağımı bilmiyorum.
  1. Sizce hangi alan üzerine çalışıp kendimi geliştirmeliyim?
  2. En çok hangi alanda gelişmek daha kolaydır?
  3. Bir sektörde nasıl gelişebilirim? Udemy üzerinden kurs satın alarak olur mu?
Çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece para için yaparsan zevk almazsın zevk alabileceğin bir alana yönelmen daha mantıklı olur.

Progamlamaya yönelebilirsin oradan web sitesi tasarlayıp satabilirsin.

Sadece para için yaparsan zevk almazsın zevk alabileceğin bir alana yönelmen daha mantıklı olur.

Progamlamaya yönelebilirsin oradan web sitesi tasarlayıp satabilirsin.

Web tasarım hakkında hiç bilgim yok, şu kursu buldum alıp ilerler miyim sizce?

Ayrıca oyun oynamayı çok severim, bu konu üzerinde ilerleyebileceğim bir alan var mı? Oyun geliştiriciliği gibi mesela. Çok talep var mıdır?

Ayrıca oyun oynamayı çok severim, bu konu üzerinde ilerleyebileceğim bir alan var mı? Oyun geliştiriciliği gibi mesela. Çok talep var mıdır?

Kurs hakkında birbilgim yok ama bu tarz işlerin kolay olmadığını hatırla.

Oyun oynamayı seviyorsan tester olabilirsin ama yüksek ihtimalle gönüllü bedavaya arıyorlardır.

Oyun oynamayı sevmekle onu programlamak ayrı şeyler. Yılda 60 K dolar kazanıyor diye sizde olmak istiyorsanız olmayın! Kaç yaşındasınız?
İnsanlar neden sizden iş alsın vs. bunları düşünmeniz lazım.
Web geliştirme, front end tarafında daha çok iş var. Tabii her alanda var biraz biraz.
Parası için istiyorsunuz. Bunun için freelancer olmaya gerek yok yurtdışı merkezli bir firma da uzaktan veya orada da çalışıp daha fazla para kazanabilirsiniz.
Sevdiğiniz alana yönelin. Oyunsa oyun geliştirmeye başlayın şimdiden.

Yeni konular

Geri
Yukarı