FreeSync açık ama FPS sabit değil

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca DP ile mi bağlanıyorsun HDMI ile mi?
DP
FreeSync AMD teknolojisidir.
Gsync açık şu an.
FreeSync'in amacı FPS'i sabitelemek değil. O dediğiniz V-Sync yani dikey senkronizasyon. V-Sync monitörnünüz yenileme hızı (Hz) kaç ise ona sabitler. FreeSync ise FPS'in kaçsa yenileme hızını ona eşitliyor ve değikenlik oluyor bu arada. V-sync açarsan input lag denilen gecikmeyi yaşarsın o da FPS oyunlarında adamı deli eder. :D
Ben yine yırtılma yaşıyorum.
@Recep Baltaş Ben freesync açmadan önce vsync açıp yırtılma olmadan oynuyordum. Freesync ne işe yarıyor anlamadım.

Son düzenleme:
DP

Gsync açık şu an.

Ben yine yırtılma yaşıyorum.
@Recep Baltaş Ben freesync açmadan önce vsync açıp yırtılma olmadan oynuyordum. Freesync ne işe yarıyor anlamadım.

Kaç FPS'de yırtılma yaşıyorsun? Çok aşırı düşük FPS görüyorsan mesela 48 FPS'nin altında G-SYNC aktif olmuyor diye biliyorum. Eğer daha yüksek FPS alıyorsan oyundan kaynaklı olabilir. V-SYNC'i açtıysan kapat. Hem G-SYNC hemde V-SYNC, İkisi de açık olmasın.

Pes 2021 250 fps civarlarında vsync kapalı.

Oyunla ilgili olabilir. 144Hz bir monitörün varsa ve 250 FPS alıyorsan zaten G-SYNC açmana da gerek yok sayılır.

G-SYNC, 144 Hz bir monitörde 144 FPS'nin altında değerler alıyorsan kullanmalısın ama istersen açık kullanabilirsin sana kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı