Freesync monitör için AMD ekran kartı alınmalı mı?

ziinal

Decapat
Ekran kartı konusunda fikirlerinize ihtiyacım var. Aklımda Sapphire RX 580 Nitro 8 GB var. Elimde kötü bir monitör var, ilerde monitör değişikliği yapacağımdan dolayı Freesync özelliğinden dolayı AMD seçtim. Bilmiyorum belki de yanlış düşünüyorum açıkcası çok da bilgi sahibi değilim bu konuda, sağdan soldan duyduklarım ile hareket ediyorum. Her türlü yardımınıza açığım.

Aldığım parçalar :
  • Asus Prime B 350 Plus anakart
  • AMD Ryzen 5 2600 işlemci
  • Gskill Ripjaws 3000 MHz 8 GB RAM
  • Samsung 860 Evo 250 GB SSD
  • Xigmatek Stremliner kasa
  • Thermaltake Pure RGB 12 kasa fanı

Son düzenleyen: Moderatör:
Freesync monitör alacaksın diye illaki AMD ekran kartı almak zorunda değilsin. Ancak optimizasyon için iyi olur tabiki.

Bütçenize bağlı daha çok. Eğer fazla para varsa üst seviye kart düşünüyorsanız Nvidia seçimi daha mantıklı çünkü üst seviyede AMD rakibiyle yarışacak düzeyde değil şu an.
Ama RX 580 gibi bir kart düşünüyorsanız rakibi 1060' a göre RX 580 almak daha mantıklı daha ucuz ve Freesync destekli monitör de daha akıcı çalışacaktır. Bütçe varsa RX 590 olabilir arada fiyat farkı azsa ve yanında 3 oyun hediye ile geliyor diye biliyorum.

AMD + Freesync daha az maliyetli. Bence alınması mantıklı. Benim ekran freesync ama ekran kartım Nvidia. Fırsat olsa denesem şu Freesync 'i belki gözlerim bayram edecek.

Bütçenize bağlı daha çok. Eğer fazla para varsa üst seviye kart düşünüyorsanız Nvidia seçimi daha mantıklı çünkü üst seviyede AMD rakibiyle yarışacak düzeyde değil şu an.
Ama RX 580 gibi bir kart düşünüyorsanız rakibi 1060' a göre RX 580 almak daha mantıklı daha ucuz ve Freesync destekli monitör de daha akıcı çalışacaktır. Bütçe varsa RX 590 olabilir arada fiyat farkı azsa ve yanında 3 oyun hediye ile geliyor diye biliyorum.
çok teşekkürler aydınlatıcı oldu :)
AMD + Freesync daha az maliyetli. Bence alınması mantıklı. Benim ekran freesync ama ekran kartım Nvidia. Fırsat olsa denesem şu Freesync 'i belki gözlerim bayram edecek.
çok teşekkürler. sağdan soldan duyduğumuza göre hareket ediyoruz böyle sizlerin fikirleri önemli oluyor sağolun

Freesync yazılım olarak yüklü bi olay. G-SYNC direkt fiziksel olarak aparat mesela. Teorik olarak aynı işi yapıyor olsalarda okuduğum yorumlar pek sağlıklı olmadığını söylüyordu Freesync'nin. 3.4. aşamada düşünmeniz gereken bi mesele bence bu teknoloji.

FreeSync olayları yokken görüntü yırtılmalardan haberımız varmıydı acaba bence
çok şey kaybetmessın :) ama olması bir artı tabı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı