Friendzone'dan nasıl kurtulurum?

Bu kızla ne zamandır görüşüyorsun?
2 senedir görüşüyorum son sene gerçekten bana fazla yakın ama bir o kadarda uzak ben çözemedim bu işi.
Dostum bu soru şimdi sorulmaz, kızın ağzından o cümleler çıkmışsa zorlama daha. Akışına bırak, çok çok küçük bir ihtimal kız kendi kendine bağlanabilirse olur, yoksa oluru yok. En başta o seviyeyi iyi ayarlamak gerekiyor, arkadaşlıkla flörtün arasında ince bir çizgi var onu kaçırırsan friendzone kaçınılmaz.
Çok haklısın. Ben o çizgiyi kaçırdım. Fazlasıyla. Beni kız arkadaşımmış gibi kıskanıyor daha dün denedim bunu bir arkadaşımla. Zar zor toparladım az daha küsüyordu. Bu benim için artık çok büyük bir sorun haline geldi. Artık üzülemiyorum bile ama sürekli aklımda. Yakın olmasak bu hiç sorun değil unuturum fakat gerçekten çok yakınız ve mesafe koyamam özellikle şu durumda. İlk dönemin sonlarına doğru bir hoca boş derste film açtı yanına gittim oturduk elimi falan tutuyordu fakat bu hiçbir şey ifade etmiyor sanki onun için. Bu beni rahatsız ediyor. Belki ben ona fazla kaba davrandım bunu bilmiyorum çünkü o zaman beni nasıl olsa sevmiyor diye hiç ilgilenmiyordum.

Son düzenleme:
2 Senedir görüşüyorum son sene gerçekten bana fazla yakın ama bir o kadar da uzak ben çözemedim bu işi.

Çok haklısın. Ben o çizgiyi kaçırdım. Fazlasıyla. Beni kız arkadaşımmış gibi kıskanıyor daha dün denedim bunu bir arkadaşımla. Zar zor toparladım az daha küsüyordu. Bu benim için artık çok büyük bir sorun haline geldi. Artık üzülemiyorum bile ama sürekli aklımda. Yakın olmasak bu hiç sorun değil unuturum fakat gerçekten çok yakınız ve mesafe koyamam özellikle şu durumda. İlk dönemin sonlarına doğru bir hoca boş derste film açtı yanına gittim oturduk elimi falan tutuyordu fakat bu hiçbir şey ifade etmiyor sanki onun için. Bu beni rahatsız ediyor. Belki ben ona fazla kaba davrandım bunu bilmiyorum çünkü o zaman beni nasıl olsa sevmiyor diye hiç ilgilenmiyordum.

Dostum gönül işleri değişik işler, formülü falan yok bunun. Lise son sınıfsın galiba, zaten okullar falan tatil oldu kolay kolay açılacak gibi gözükmüyor. Lise sonda benimde çok sevdiğim bir kız vardı aynı sınıfta olduğumuz, ben kızla hiç yakın falan değildim ama birden vuruluyorsun işte. Arkadaşlık kısmını kısa tutup flörte geçtik, sonra sevgili olmuştuk falan. Güzel zamanlarımız oldu, kötü zamanlarımız oldu(daha çok kötü zamanımız vardı) değişik bir ilişkiydi, köpek gibi seviyordum ama öyle söyleyeyim. 5-6 ay sonra ayrıldık, kötü bitti. İnsan böyle ilişkilerden sonra olgunlaşıyor zaten merak etme, bazen körü körüne sevebiliyor insan. Kızlar bazen arkadaşlık durumlarında ipin ucunu kaçırıyor farkında değiller, benimde vardı sevgili gibi takıldığım bir kız, ama ben zaten arkadaş olarak görüyordum, o da arkadaş olarak görüyordu, sorunsuz dağılmıştık yani.

Burada ben ne yazarsam yazayım, bir başkası ne yazarsa yazsın sana fayda etmez ama yarın öbür gün aklında bulunur. Bazı tecrübelerin yaşanması gerekiyor.

Geri
Yukarı