Frisby FC-9290G alınır mı?

Pickaroon

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Yıllar önce Dark ninja kasasını aldım ve yıllardır kullanıyorum ama pek memnun olduğum söylenemez, malzeme kalitesi kötü.
Keza bu Frisby kasadan da çok üst düzey kalite beklemiyorum fakat elimdeki Dark'la değiştirmeye değer mi bilmiyorum. O yüzden size danışmak istedim.
Bu da Dark ninja kasasının fotoğraflarının linki. DARK Ninja 500W Usb 3.0, 3x Fan,Pencereli ATX Kasa - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri.
Dark'tan çok daha iyi göründüğünü düşünüyorum ve Dark'ın hava sürkilasyonu berbat sizce ondan iyi midir?
Bütçe maksimum 450 TL ve sadece MediaMarkt'tan alabiliyorum çünkü orada 450 TL çekim var.
Sizce Dark'ı bırakıp almaya değer mi?
Bu arada çeki nakde dönüştüremiyorum.

Bu sorularımın cevabını verirseniz çok mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, değmez. Eşekten inip eşeğe binmek gibi bir şey olacaktır.

Aynı konuyu tekrar açmak yerine bugün açtığınız konuya mesaj yazmanız yeterli.

O kasayı sakın almayın. Evinizi patlatırsınız. Tam bir leğen.

Mediamarkt'ta başka güzel kasalar vardır umarım. Bütçeyi biraz aşın, çek ile ödeyin. Üzerini tamamlarsınız.

Frisby - Gamepower - Rampage bu markaların ürünlerini önermiyoruz dostum Dark markası hakkında gram bilgim yok herhalde Rampage kalitesinde bir markadır. Başka markalara yönelmeniz en doğru seçim olacaktır unutmayın kasa seçimi çok önemli.

Hayır, değmez. Eşekten inip eşeğe binmek gibi bir şey olacaktır.

Aynı konuyu tekrar açmak yerine bugün açtığınız konuya mesaj yazmanız yeterli.

O kasayı sakın almayın. Evinizi patlatırsınız. Tam bir leğen.

Mediamarkt'ta başka güzel kasalar vardır umarım. Bütçeyi biraz aşın, çek ile ödeyin. Üzerini tamamlarsınız.

ciddi manadamı patlar yoksa kinayemi yaptınız ve

Frisby - Gamepower - Rampage bu markaların ürünlerini önermiyoruz dostum Dark markası hakkında gram bilgim yok herhalde Rampage kalitesinde bir markadır. Başka markalara yönelmeniz en doğru seçim olacaktır unutmayın kasa seçimi çok önemli.
Dark ile Rampage karşılaştırılamaz bile. Evet, malzeme kalitesi iyi değil Dark'ın ürünlerinin ama iç malzeme kalitesi olarak çok daha iyiler ;)
Ciddi manada mı patlar yoksa kinaye mi yaptınız?
Patladığını gördük. Konu açanlar oldu.

Genelde patlamaz, yanar.

Dark ile Rampage karşılaştırılamaz bile. Evet, malzeme kalitesi iyi değil Dark'ın ürünlerinin ama iç malzeme kalitesi olarak çok daha iyiler ;)

Genelde patlamaz, yanar.

Bilgim yoktu bilgilendirme için teşekkür ederim.🙂

Genelde patlamaz, yanar.

Haklısın galiba tamam dediğin olsun çevre bileşenlerine yöneleceğim bana önerebileceğin 410 TL'ye kadar bir parça var mı MediaMarkt'dan? Mouse mousepad gibi gibi ama bir mouse güzel diye 400 liralık mouse de önerme yani.

26 yıldır pc kullandım 10 yıl kadar da iş olarak yaptım patlayan kasa hic görmedim.çok düşükte olsa güç kaynağı kapasitörün patladığını gördüm ama oda abartılacak gibi değil.

Haklısın galiba tamam dediğin olsun çevre bileşenlerine yöneleceğim bana önerebileceğin 410 TL'ye kadar bir parça var mı MediaMarkt'dan? Mouse mousepad gibi gibi ama bir mouse güzel diye 400 liralık mouse de önerme yani.
Hocam baktım bir kasalara da adam akıllı cidden kasa yok. Yüzlerce liralara dandik kasalar satıyorlar. Phü.

Buyurun hocam. Güzel ekipmanlar :)
26 yıldır pc kullandım 10 yıl kadar da iş olarak yaptım patlayan kasa hic görmedim.çok düşükte olsa güç kaynağı kapasitörün patladığını gördüm ama oda abartılacak gibi değil.
Biz zaten fişe taktığı an patlar demedik. Bir voltaj dalgalanması veya elektrik kesintisinde bozulur ve bozar.

Kasa içerisinde gelen PSU kullanılmayacaksa ve bütçeniz sadece bu kasalara yetiyorsa alınabilir. Rampage Spectra kasa için de çok kötü yorumlar okumuştum ancak sıcaklık değerlerim çok iyi. Tabi ekstra fanlar ve düzenli olarak gerçekleştirdiğim kasa temizliği bunu sağlıyor olabilir.

Geri
Yukarı