Frisby PSU Kernel Power 41- 63 Sorunu

rekreut

Centipat
Daha fazla  
Çok garip bende dediğim gibi oluyor reset atmak zorunda kalıyorum. Olay görüntüleyicisine baktığımda Kernel Power 41-63 yazıyor. PSU değiştim macunları yeniledim bana mısın demedi. Hala araştırıyorum.

Dostum tam olarak aynı problemi yaşıyorum. Yardımcı olmanı rica ediyorum teşekkür ederim şimdiden.

RTX 2060 - i5 7500 - 16 GB DDR4 RAM - 600W Frisby PSU (Rezalet bir PSU, galiba problemin kaynağı da bu olabilir )

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum tam olarak aynı problemi yaşıyorum. Yardımcı olmanı rica ediyorum teşekkür ederim şimdiden.

RTX 2060 - i5 7500 - 16 GB DDR4 RAM - 600W Frisby PSU (rezalet bir PSU, galiba problemin kaynağı da bu olabilir )

Benim sorunum XMP kapatınca çözüldü. Sizin PSU çok kalitesiz onu değiştirip denemenizi tavsiye ederim.

RTX 2060 - i5 7500 - 16 GB DDR4 RAM - 600W Frisby PSU (Rezalet bir PSU, galiba problemin kaynağı da bu olabilir )
Merhaba,

Benim sorunun kaynağını bulmam 8 ay sürdü tüm parçaları değiştim Anakart hariç sorun Anakart kaynaklı çıktı.

Detayını da anlatayım belki size de denk gelir sinsi bir problem. Anakartın Bios’unu Windows üzerinde veya usb bellek ile güncellemeyi denerken bir şekilde bios problemli yazılıp sorunsuz güncellendi gibi görünebiliyormuş.

Asus teknik servis anakartı cihaza bağlayıp problemi tespit etmiş ve donanım kullanarak bios’u tekrar flash lamışlar.

Anakart elime ulaştığında çok şükür problem tekrar etmedi. Gerekmedikçe de artık bios güncellemiyorum. Marka ismi verdim ama farklı markalarda da aynı duruma rastlanabilir.

Umarım çözüm olur açıklamam. Çünkü Anakart dışında birçok etkenin bu duruma sebep olması da muhtemel. Ben kendimdem örne verdim.

Merhaba,

Benim sorunun kaynağını bulmam 8 ay sürdü tüm parçaları değiştim anakart hariç sorun anakart kaynaklı çıktı.

Detayını da anlatayım belki size de denk gelir sinsi bir problem. Anakartın BIOS'unu Windows üzerinde veya USB bellek ile güncellemeyi denerken bir şekilde BIOS problemli yazılıp sorunsuz güncellendi gibi görünebiliyormuş.

ASUS teknik servis anakartı cihaza bağlayıp problemi tespit etmiş ve donanım kullanarak BIOS'u tekrar flash lamışlar.

Anakart elime ulaştığında çok şükür problem tekrar etmedi. Gerekmedikçe de artık BIOS güncellemiyorum. Marka ismi verdim ama farklı markalarda da aynı duruma rastlanabilir.

Umarım çözüm olur açıklamam. Çünkü anakart dışında birçok etkenin bu duruma sebep olması da muhtemel. Ben kendimdem örne verdim.

Hocam anakartınızdaki USB'ler arızalı olabilir mi?
Hiç böyle bir şey duymadım.
Hep BIOS güncellemesi yaparım anakartımda ASUS.

RTX 2060 için o PSU pek olmamış gibi. Daha kaliteli bir PSU alın.
Hocam 600-700 TL bandında 500-600W için bir PSU öneriniz var mı acaba ? Teşekkür ederim.
Merhaba,

Benim sorunun kaynağını bulmam 8 ay sürdü tüm parçaları değiştim Anakart hariç sorun Anakart kaynaklı çıktı.

Detayını da anlatayım belki size de denk gelir sinsi bir problem. Anakartın Bios’unu Windows üzerinde veya usb bellek ile güncellemeyi denerken bir şekilde bios problemli yazılıp sorunsuz güncellendi gibi görünebiliyormuş.

Asus teknik servis anakartı cihaza bağlayıp problemi tespit etmiş ve donanım kullanarak bios’u tekrar flash lamışlar.

Anakart elime ulaştığında çok şükür problem tekrar etmedi. Gerekmedikçe de artık bios güncellemiyorum. Marka ismi verdim ama farklı markalarda da aynı duruma rastlanabilir.

Umarım çözüm olur açıklamam. Çünkü Anakart dışında birçok etkenin bu duruma sebep olması da muhtemel. Ben kendimdem örne verdim.
Öncelikle öneri ve açıklama için teşekkürler fakat anakart ile ilgili bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. PSU ile ilgili bir problem yüksek ihtimal çünkü PSU ya kabloyu takarken bile cızırtı yapıyor ve sürekli kısa devre yapıyor. Şu ana kadar problem yaratmıyor diye rehavete kapıldım fakat önümüzdeki hafta içerisinde PSU satın alacağım. Üstüne 500GB SSD takıp format atacağım bilgisayarıma.

Yeni konular

Geri
Yukarı