Front end iş nasıl bulunur?

BreaKSooN05

Kilopat
Hocalarim depresyondayim, gelecek kaygisi çekiyorum 1 yıldır işsizim. Sürekli çevremdeki insanlar saçma sapan iş imasında bulunuyor. Artık düzenli hayatim olsun istiyorum. Ne yapacağimi da hiç bilmiyorum, korkuyorum.

Yazilim konusunda kendimi daha çok geliştirmek istiyorum. Şu an da yeteri kadar temelim olduğunu düşünüyorum. Ancak iş bulmakta çok zorlaniyorum ilanlar hep deneyimli bireyler için var.

Daha hiç iş başvurusu dahi yapamadim. İngilizce de bilmiyorum. Çalışmaya başladım ancak konuşamam.

HTML biliyorum.
JS - React biliyorum.
CSS Sass Bostrap biliyorum.
Git githup biliyorum.
Figma ve Adobe uygulamalarini kullandim.
Bu aralar firebase öğreniyorum.

Kimle konuşursam kendini geliştir diyor ama iş bulmak için sanirim dumduz öğrenmek işe yaramiyor.
Projeler, clone çalişmalar yapiyorum. GitHub ve LinkedIn hesabim da var.

Dumduz biliyorum demene kimse bakmaz, GitHub tarafinda dolu bir profil lazim. Doludan kastim da oyle her seyi atmis olmani kast etmiyorum. Repolarina bakan birisi zamanla gelisim kat ettigini ve en sonda birkac iyi proje ortaya koyabildigini gorebilmeli. Kurumsal yerde ise girmek istiyorsan muhakkak Ingilizce test yapiyorlar. Ayrica bazi sirketler gorusmeyi Ingilizce yapmak isteyebiliyor. Github tarafinda profilindeki Readme kismi seni one cikarabilecek bir etken. Ayrica projelerin icindeki readme kisimlari da cok onemli. Dokumantasyona cok veriliyor artik.

Dumduz biliyorum demene kimse bakmaz, GitHub tarafinda dolu bir profil lazim. Doludan kastim da oyle her seyi atmis olmani kast etmiyorum. Repolarina bakan birisi zamanla gelisim kat ettigini ve en sonda birkac iyi proje ortaya koyabildigini gorebilmeli. Kurumsal yerde ise girmek istiyorsan muhakkak İngilizce test yapiyorlar. Ayrica bazi sirketler gorusmeyi İngilizce yapmak isteyebiliyor. GitHub tarafinda profilindeki Readme kısmı seni One cikarabilecek bir etken. Ayrica projelerin icindeki readme kisimlari da cok onemli. Dokümantasyona cok veriliyor artik.

Hocam İngilizce konusunda direk patliyorum. Ingilizce öğrenmek istiyorum ama höd deyince olmuyor ya.. ☹️

Bunun disinda GitHub vb sayfalarimi kimsenin incelediğini dusunmuyorum cunku iş ilanlarinda en az 2 3 yil deneyim isteniyor. Başvurmadim yani.

Allah kahretsin ki korona yuzunden staj da yapamadik.

Bence sorununuz öz güven. Tabii ben mezun olmadım daha bu konuda size kesin konuşamam ama yerinizde olsam is başvurusu yapardım. Bilmiyorsan da orada ogrenirsin. Maas beklentini ilkte düşük tutarsan emin ol is bulacaksindir.

Hocam İngilizce konusunda direk patliyorum. Ingilizce öğrenmek istiyorum ama höd deyince olmuyor ya.. ☹️

Bunun disinda GitHub vb sayfalarimi kimsenin incelediğini dusunmuyorum cunku iş ilanlarinda en az 2 3 yil deneyim isteniyor. Başvurmadim yani.

Allah kahretsin ki korona yuzunden staj da yapamadik.

Her yer 2-3 yil tecrube istemiyor. LinkedIn ilanlarini iyi takip edin. Jr. veya NewGrad ilan illaki zaman zaman bulursunuz. Ingilizceyi gelistirirseniz zaten arama capini artirabilirsiniz. TR ile sinirli kalmazsiniz.

Bence sorununuz öz güven. Tabii ben mezun olmadım daha bu konuda size kesin konuşamam ama yerinizde olsam is başvurusu yapardım. Bilmiyorsan da orada ogrenirsin. Maas beklentini ilkte düşük tutarsan emin ol is bulacaksindir.

Maaş beklentim yok staj dahi yapabilim. Yeter ki bu sektörde ilerleyebileyim. Ve evet öz güven sorunum var ama yazilim dunyasi benim için biraz hala gizemli bu konu da Sohbet edebileceğim arkadaşim yok. Ne kadar geliştiğimi ve neleri başarabileceğimi bilmiyorum.

Her yer 2-3 yil tecrube istemiyor. LinkedIn ilanlarini iyi takip edin. Jr. Veya NewGrad ilan illaki zaman zaman bulursunuz. Ingilizceyi gelistirirseniz zaten arama capini artirabilirsiniz. TR ile sinirli kalmazsiniz.

Front end alaninda Jr ilan hiç görmedim yaklaşik 1 aydir sıkı takip ediyorum.

Uzaktan falan olmasini istemiyorum başlangiçta usta insanlarla etkileşimde olmak için çalişma alanim İzmir'le sinirlaniyor.

Ilk işime gireyim en buyuk hedefim İngilizce.

Maaş beklentim yok staj dahi yapabilim. Yeter ki bu sektörde ilerleyebileyim. Ve evet öz güven sorunum var ama yazilim dunyasi benim için biraz hala gizemli bu konu da Sohbet edebileceğim arkadaşim yok. Ne kadar geliştiğimi ve neleri başarabileceğimi bilmiyorum.

Front end alaninda Jr ilan hiç görmedim yaklaşik 1 aydir sıkı takip ediyorum.

Uzaktan falan olmasini istemiyorum başlangiçta usta insanlarla etkileşimde olmak için çalişma alanim İzmir'le sinirlaniyor.

Ilk işime gireyim en buyuk hedefim İngilizce.

Sektorun minimum yarisi uzaktana donmus durumda. Kendini sadece Izmir ile kisitlarsan olmaz. Sen ise bir turlu basla gerisi gelir zaten uzaktan yakindan fark etmez.

Sektorun minimum yarisi uzaktana donmus durumda. Kendini sadece İzmir ile kisitlarsan olmaz. Sen ise bir turlu basla gerisi gelir zaten uzaktan yakindan fark etmez.

Uzaktan çok ilan var ama sanirim yabanci şirketler İngilizce ister diye biraz çekindim. Bir de gerçekten yazilim bilen alaninda usta insanlarla Sohbet etmek isterdim.

Uzaktan çok ilan var ama sanirim yabanci şirketler İngilizce ister diye biraz çekindim. Bir de gerçekten yazilim bilen alaninda usta insanlarla Sohbet etmek isterdim.

Turkiye icinde de uzaktana donen cok sirket var. Sansini denemen lazim. Insanlar 100 basvuruda bir is bulabiliyor bazi durumlarda. Vazgecerek bir sey elde edemezsin. Kaldi ki is basvurusunun dezavantaji yok. En kotu mulakata girer tecrube kazanirsin. Sen ise basladiktan sonra takim liderinle vs. sohbet edecek cok firsat bulursun merak etme. Biraz daha kurumsal yerlere girersen buddy atarlar zaten.

Freelancer olarak şansını deneyebilirsin. Web master forumlarında sıklıkla psd to html veya figma to html işleri oluyor.
Tema editleme işleride sıklıkla oluyor. Oralardan ufak ufak başla.
Belki bir ajans firma ile anlaşırsın ve sen iş kovalamazsın. Gelen işleri alır yaparsın.

Kendini gösterebilmen lazım. Bunun için en iyi yerler linkedin ve github. Kendini pazarla.

Geri
Yukarı