Frontend developer olmak ne kadar zaman alır?

Edmond dantes

Hectopat
Katılım
2 Şubat 2013
Mesajlar
201
Beğeniler
77
Merhaba arkadaşlar. Şu anda reklam sektöründe çalışmaktayım. Mesleğim gereği tasarım çizgim, tarzım artık oturmaya başladı. Yakın zamanda arayüz de çizmeye başladım. Ancak grafiker olarak ülke şartlarımızdan ötürü iyi paralar kazanamıyoruz. Ben yetkinliklerimin arasına yazılımı da eklemek hatta artık bir frontend developer olmak istiyorum. Bunun için neler yapmalıyım? Hangi dilleri öğrenmeliyim? Bu ortalama ne kadar zamanımı alacak? Yazılımda sürekli bir yeniliğin çıktığını ve daima bunları takip etmek gerektiğini biliyorum. Ancak bu mesleği ne kadar zaman sonra icra edebilecek seviyeye gelebilirimi de merak ediyorum.
 

xmavi

Kilopat
Katılım
9 Nisan 2018
Mesajlar
2.556
Çözümler
33
Beğeniler
3.081
Yer
İstanbul
Ben de sizle aynı durumdayım. Grafik tasarım alanında çalışıyorum. Artık bir şeyler katmak için web tasarım öğrenmeye başladım.
  • HTML5
  • CSS
  • JavaScript
  • Bootstrap
Piyasada iş yapabilmek için yazılımsal olarak bilinmesi gerekenler bunlar. Süre ise kişiden kişiye değişir. 5 ayda gayet profesyonel site yapanı da gördüm. 2 yıl uğraşıp bir cacık yapamayanı da.

Bu tamamen azim meselesi. Şu sıralar ben de bunlara kafayı sardım. Açıkçası bana çok zor gelmediler. Bakalım, zaman gösterecek.
 
Yukarı