FSP AHBC 600W PSU değiştirdikten sonra PC açılmıyor

Arkadaşlar FSP AHBC 600W PSU aldım ve yerleştirip kabloları taktıktan sonra bilgisayarım açılmıyor. Anakartın ışığı yeşil yanıyor. Güç tuşuna basıyorum PC açılmıyor. Anakart H61, ekran kartı RX 580 (yeni alındı, hiç kullanılmadı.) işlemci i5 2400 CPU 3.2
20+4 takılı, işlemciye yakın olan 4 takılı, SATA takılı.

Yeni PSU'da milyon tane kablo var. Eski PSU'da 4 tane vardı. Eksik kablo takmış olabilir miyim yoksa PSU yeni olmasına rağmen sorunlu olabilir mi?

3 resim yükledim. Hiç start vermiyor arkadaşlar. Power tuşu on. Güç tuşunun kablosunu anlayamadım. 230vac soketine giren kablo takılı.

Ek olarak eski psuda direk 24lü giriş kablosu vardı. Bunda 20+4 var. Bir ilgisi olabilir mi?

IMG_20200506_170818.jpg
IMG_20200506_170845.jpg
IMG_20200506_170955_1.jpg

Ekran kartı harici güç girişi vardır muhtemelen. Onu takmamış olabilirsiniz saymamışsınız çünkü. Onu kontrol eder misiniz?

Eski ekran kartında soket olmadığı için bunda da yoktur diye takmamışım. Ek olarak mevcut kasanın yapısı ekran kartına harici güç soketi takmamı engelliyor. Bu soketin eksikliği bilgisayarın hiç açılmamasına sebep olabilir mi? Eğer öyleyse yeni iskelet alacağım.

Düzenleme: Eski ekran kartını taktım. Yine açılmadı.

Son düzenleme:
Eski ekran kartında -GT 1030- o soket olmamasına rağmen pc yine yeni güç kaynağı ile start vermiyor. RX 580'de o soket vardı ve kasa iskeletinin yapısı sebebiyle kabloları sokete yerleştiremedim. Yine de sorunun o olup olmadığını anlamak için yeni güç kaynağını harici soketi olmayan eski kartla denedim. Fakat GT 1030 takılı iken de pc start vermiyor. Uğraşların için teşekkür ederim.

O güç girişinin takılı olması lazım kasanın yapısı da olsa o soket şart. Ayrıca PSU şalterinin açık olduğundan emin misiniz? Kasa bağlantıları doğru mu?

Bir şey fark ettim. Cpu'nun yakınında bulunan dört dişlik sokete 20+4'ün 4 dişlik soketine girmesi gereken ve üstünde 24 yazan pini takmışım. 20+4'ün dört dişlik soketine de 4+4 olarak gelen ve Cpu'nun yakınında bulunan dört dişlik sokete girmesi gereken pini takmışım. Sorun bundan olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı