FSP Hydro 700W vs Rampage etx 750W

Bütçe
500
8 yıldır mı çalışıp cidden bu cümleleri kurdunuz? Üzülerek belirtmeyelim ki onca yıl yerinizde sekmişsiniz.
Dediğin olay, tüm raylar dahil olmak üzere özellikle +12V, devrenin kullandığı tasarım pasif-senkron mu veya hybrid mi vede devrenin ikincil kısmında ana çıkışların üretilmesi için kullandığı düzenleme (topoloji) ile alakalı doğrudan.

1-Pasif tasarımda Schottky doğrultucu kullanılıyor ve senkron tasarımda da Si FET'ler.
Si FET'ler, Scthottky'nin yerino alıyor. Senkron tasarımda ise Schottky'nin ileri voltaj düşüşlerinden kurtulduğu için daha az güç kaybının yanında rayın verimliliğini de arttırıyor. Gan FeT olayına girmicem bile seri üretimde maliyeti ve kısıtlı kullanım alanından dolayı.

2- (+ 12V, 5V ve 3.3V) ana çıkışların üretilmesi/filtrelenmesi için kullanılan tasarımlar mevcut. Günümüz PSU'ların da ikincil kısımda aktif olarak kullanılan 2 topoloji var grup düzenlemesi ve DC-DC.

Grup düzenlemesi ucuz PSU'larda kullanılır ve PCB üzerinden ikincil kısma göz atılınca 12V ve 5V için büyük bobin ve ondan daha küçük olan bobin ise 3.3V için kullanılıyor
Bu eski tip topolojide +12V ve 5V birlikte üretiliyor ve her ikisi de çıkış voltajı hatalarını regülatör kontrolcüsüne besliyor. Örnek vermeh gerekirse +12V'deki yük yüksek ve 5V'deki yük düşükse, regülatör kontrolcüsü +12V rayın voltajını yükseltmeye çalıştığından, ikinci raydaki voltaj yükseliyor. Ama zurnanın zırt dediği yer ise ikincisi de 5V'ye bağlı olduğu için hop her ikisi de yükseliyor performans, stabilite pert bir anda.
PSU incelemeleri okuyan biriyseniz grup düzenlemesi kullanan modeller özellikle çapraz yük testlerinde İntel'in ATX spesifikasyonun gereği tolerans miktarı +/-% 5 kolayca yerle bir edip geçiyor.

DC-DC'de ise raylar biribirinden bağımsız olarak düzenlendiğinden 5V ve 3.3V için bir kart üzerinde DC-DC dönüştürücüler kullanılıyor farklı kullanma şekilleri de var ama o kadarını araştırmadım bilmiyorum.
Grup düzenlemesindeki gibi o nereye, ben oraya olayı yok. O yüzden daha sağlıklı ve bütün raylara daha sağlıklı bir deneyim sunuyor bu düzenleme. Ayrıca daha az yük ile çalışma prensibi sunduğundan verimlilik olarakta katkısı var doğrudan.
Attığım yerden gözlemle şemaları mantığını anlarsan topolojilerin buymuş dersin senin dediğinin mantığı 'ben bilgisayarcıyım, bilgisayarı benden iyi mi bilceniz?' bu anlamı ifade ediyor. @EUA şu adam sana güzel güzel anlatmaya çalışmış kalbini kırmadan sornadan ukela ukela bilmiş konuşman gülünç bir durum.:D

Rampage kadar saçma bir etiket ürünü olamaz. Marka bile değil. Etiket. Paketlerinin içinde kabloları bile çıkmıyor.
Bazı anakartlar 2x 4+4 Pin cpu girişi istiyor. Ve Psu kabloları da biliyorsunuz ürüne özgü, psu’dan gelen kabloya sadece uzatma kablosu takılabiliyor. Rampage ürünlerinde kablo bile yok. Giriş sözüm ona var kablo nerede.

Maviyle belirlenmiş giriş var pakette kablo yok. 4+4 pin tek kablo var. Ama ürün 900₺. Kalkmış bir de FSP ile bu saçma etiket ürünlerini kıyaslamayın.

Dosya Ekleri

• 7D7C540C-D793-49E7-B572-6DAA97657308.jpeg
    7D7C540C-D793-49E7-B572-6DAA97657308.jpeg
    81,4 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
Konuyu açan arkadaş alt tarafı bir öneri istemiş ancak 5 sayfa tartışacak ne var anlamıyorum. Burada birbirinize bilmişlik taslamak yerine 750W PSU'nun sisteme fazla geleceğini daha 500W'lık PSU'larla da işini görebileceğini yazıp bilgilendirme yapabilirdiniz. Sidik yarıştırmak daha tatlı geliyor bizim millete.

Konuyu açan arkadaş alt tarafı bir öneri istemiş ancak 5 sayfa tartışacak ne var anlamıyorum. Burada birbirinize bilmişlik taslamak yerine 750W PSU'nun sisteme fazla geleceğini daha 500W'lık PSU'larla da işini görebileceğini yazıp bilgilendirme yapabilirdiniz. Sidik yarıştırmak daha tatlı geliyor bizim millete.
Konu sahibi belirtmiş zaten neden 750 istediğini ileride yapacağı upgrade için demiş.

Siz bu kafayla ilerleryin bir gün fa
Bilmiyorsun ki söylüyoruz! Hayır arkadaş da demişti ama anlamadın. Peki senin anlayacağın dilde konuşalım o zaman...

"12v asla düşmemeli..." De nereye düşmemeli? Standart +-%5 diyor. 11.4 e kadar düşse sıkıntı olmaz diyor. Allah Allah. Sen standartları belirleyen IEEE mühendislerinden daha iyi biliyorsun anlaşılan 8 sene birinin yanında elektronikte çalıştıktan sonra. Bravo. İyi gelişim göstermişsin.

"Sınırlarda çalışmak..." Sınır nedir? Mesela ETX-750-1 750w diye geçer ama peakda 850w ye kadar zorlayabilirsin. Sınır şimdi 850 mi, 750 mi mesela, benim aklım karıştı (!). Bir de normal bir bilgisayarda PSU sürekli sınırda çalışmaz ki zaten. 2 tane GPU 8 işlemcili sistem boştayken 70-80w çeker. Oyunda da tam güç çekmez. Oyunun ağır yerlerinde fazla çeker, geri kalan kısmında az çeker. Sınırlarda çalışmak nedir yani? Sınırda çalıştığı için patlayan PSU'nun adı FSP dir yani kardeş bu konuda. 12 (yazı ile on iki) tane yaktım diyorum ben FSP'nin güç kaynağından. 400w çektim ha 500w lık PSU'dan. Hepsini geri aldılar sağolsunlar, "garanti içinde olduğu için". Ya garantileri bitseydi? ETX-750 den 700w çektim, 2 seneden fazla, durmadan, sürekli, ağır yükte.. Onlar niye patlayıp çatlamadı pardon? Hani uzun ömürlü olmayacaktı sınırda çalışınca? Uzun ömür nedir ayrıca? 100 sene mi? Neye göre uzun? Stabilitede de bir kayıp da yok. Daha "uzun vade" gelmedi de ondan mı acaba hâlâ stabil? Madem iyi biliyorsunzu bu işi anlatın da öğrenelim(!)

Hayır bilgi veriyoruz, o ayakları geç biliyoruz diyor... Bilsen böyle konuşmazdın ki...
Senin dediğine göre ihtiyaç 300 ise al 500 rahat yetsin uzun gitsin stabil olsun öyle mi? Bunu söylemek KATIKSIZ CEHALETTİR kardeş kusura bakma. Bir şey bildiğini zannedip zerre kadar bir şey bilmemektir. Bilgisayar Yüksek Mühendisi olarak söylüyorum bunu. Öyle birinin yanına yamanıp da iki havya tuttuk diye söylemiyoruz heralde. İstediğin kadar sınırda çalıştır, doğru tasarlanmış bir PSU'da sürekli olarak sınırda da çalıştırsan herahangi bir sorun ya-şan-maz. NOKTA.

Ha PSU'nun devresinin bir yerinde bir HATA vardır, zayıflık vardır, (Zamanında aldığım FSP'nin PSUları gibi. ) o ortaya "çıkabilir" çok yüklenince. Ama benim kadar ETX-750-1 PSU'yu sonuna kadar kastırıp hoyrat kullanabilecek olan yoktur zaten heralde. 9 (dokuz) adet ETX-750-1 dayandı. Stabiller de. Hani stabilite kaybı yaşanması kaçınılmazdı? Söylediğiniz HİÇ BİR ŞEY bu gerçeklerle uyuşmuyor çünkü işkembeden sallamaktasınız. Genel geçer kanıları, dedikoduları, düşünceleri kanun gibi koyuyorsunuz ortaya bu böyledir diye, tüm cehaletinizle...

O yüzden hiç bilmesen daha iyi. Çünkü yanlış biliyorsun. Üstelik başkalarınıda bu bilgisizliğinle zehirliyorsun. Sana doğrusunu öğretmek için önce öğrendiğini silip, sonra doğrusunu tekrar öğretmek gerek. Yani durumun hiç bilmeyenden daha da kötü! Karşınıza şimdiye kadar elektronik ile ilgili bir şey bilmeyen kişiler çıkmış, atıp tutmuşsunuz, bu söylediklerinizi kabul ettirmişsiniz anlaşılan. Ama ben bu konuda "bir kaç bir şey" biliyorum.
O yüzden böyle atıp tutman bana sökmez kardeş.

Cehalet budur işte.

Ben 12 FSP aldım, hepsi PATLADI. Bildiğin "canlı bomba" gibi PAAT diye ses çıkararak patladı hemde. Ödün kopar! (Kapasitör patlaması, elektronikçiler bilir...). Onların yerine yandıkca 9 tane everest ETX-750-1 aldım bir tanesi de öyle patlamadı. O ne olacak? Canlı bomba!
Zerre kadar bir şey bilmediğiniz bir konuda konuşmayın o yüzden derim.
Bu PSU'yu everest yapmıyor. SAMA yapıyor...

Siz bu kafayla ilerlerseniz benim dediğim konulara dikkat etmezseniz daha çok patlatırsınız.
Sizin gibilere yüksek gerilim trafoları bile dayanmaz.
Mahallenin trafosunu patlatanlarda sizin gibiler işte.
Bu trafo bu mahalleye yeter deyip küçük takanlar gibisiniz.
Bu arada amma boş insan var burada.
Adam diyor ki 11.4 e kadar inerse sorun olmaz.
Komik misin arkadaşım?
Ne 11.4 sorun değil diyorsun?
11.4 çok sıkıntı bir değer.
11.8 in altına düşmemeli bir PSU.
Neymiş mühendisi %5 demiş miş.
Komik olma, sigara ilk üretildiğindede üreticileri zararlı değil diyormuş.
Kuralların dışına çıkmayan dümdüz ilerleyen sensin haberin dahi yok.

Son düzenleme:
8 yıldır mı çalışıp cidden bu cümleleri kurdunuz? Üzülerek belirtmeyelim ki onca yıl yerinizde sekmişsiniz.
Dediğin olay, tüm raylar dahil olmak üzere özellikle +12V, devrenin kullandığı tasarım pasif-senkron mu veya hybrid mi vede devrenin ikincil kısmında ana çıkışların üretilmesi için kullandığı düzenleme (topoloji) ile alakalı doğrudan.

1-Pasif tasarımda Schottky doğrultucu kullanılıyor ve senkron tasarımda da Si FET'ler.
Si FET'ler, Scthottky'nin yerino alıyor. Senkron tasarımda ise Schottky'nin ileri voltaj düşüşlerinden kurtulduğu için daha az güç kaybının yanında rayın verimliliğini de arttırıyor. Gan FeT olayına girmicem bile seri üretimde maliyeti ve kısıtlı kullanım alanından dolayı.

2- (+ 12V, 5V ve 3.3V) ana çıkışların üretilmesi/filtrelenmesi için kullanılan tasarımlar mevcut. Günümüz PSU'ların da ikincil kısımda aktif olarak kullanılan 2 topoloji var grup düzenlemesi ve DC-DC.

Grup düzenlemesi ucuz PSU'larda kullanılır ve PCB üzerinden ikincil kısma göz atılınca 12V ve 5V için büyük bobin ve ondan daha küçük olan bobin ise 3.3V için kullanılıyor
Bu eski tip topolojide +12V ve 5V birlikte üretiliyor ve her ikisi de çıkış voltajı hatalarını regülatör kontrolcüsüne besliyor. Örnek vermeh gerekirse +12V'deki yük yüksek ve 5V'deki yük düşükse, regülatör kontrolcüsü +12V rayın voltajını yükseltmeye çalıştığından, ikinci raydaki voltaj yükseliyor. Ama zurnanın zırt dediği yer ise ikincisi de 5V'ye bağlı olduğu için hop her ikisi de yükseliyor performans, stabilite pert bir anda.
PSU incelemeleri okuyan biriyseniz grup düzenlemesi kullanan modeller özellikle çapraz yük testlerinde İntel'in ATX spesifikasyonun gereği tolerans miktarı +/-% 5 kolayca yerle bir edip geçiyor.

DC-DC'de ise raylar biribirinden bağımsız olarak düzenlendiğinden 5V ve 3.3V için bir kart üzerinde DC-DC dönüştürücüler kullanılıyor farklı kullanma şekilleri de var ama o kadarını araştırmadım bilmiyorum.
Grup düzenlemesindeki gibi o nereye, ben oraya olayı yok. O yüzden daha sağlıklı ve bütün raylara daha sağlıklı bir deneyim sunuyor bu düzenleme. Ayrıca daha az yük ile çalışma prensibi sunduğundan verimlilik olarakta katkısı var doğrudan.
Attığım yerden gözlemle şemaları mantığını anlarsan topolojilerin buymuş dersin senin dediğinin mantığı 'ben bilgisayarcıyım, bilgisayarı benden iyi mi bilceniz?' bu anlamı ifade ediyor. @EUA şu adam sana güzel güzel anlatmaya çalışmış kalbini kırmadan sornadan ukela ukela bilmiş konuşman gülünç bir durum.:D
Valla kime söylediniz pek anlamadım. 8 yıl elektronikde çalışan arkadaş Umut kardeş. Yok 12V raili 50A üzerinde olmazsa stabil olmaz vs... diyen.

Ayrıca PSU'nun iç tasarımı hakkında, GaNFETler şu an için sınırlı olsa da yaygınlaşıyor. SiC FET leri ise çok ucuz şekilde yapmanın yolunu buldular. Yakında güç elektroniğinde ilaç niyetine kullanabileceğiniz bi Si FET kalmazsa şaşırmamak lazım. Bunlar yeni devrelerde ve bazı en üst segment PSUlarda kullanılmaya başlayan teknolojiler. GaN olmasada SiC, maliyetleri düşüreceği için çok hızlı bir adaptasyon yaşayacaktır.

Gelelim günümüzde kullanılan topolojilere. Bunlardan şu iyidir bu kötüdür ayrı konu ama bir PSU, 12v railinde +-%5 i geçiyorsa standart dışıdır. HATALI üretimdir. Şimdi burada bir firmanın hatalı üretim PSUlarını mı tartışacağız? Var sa bu standarttan sapması, Gümrük ve Ticaret bakanlığına rapor edersiniz, o marka/modeli toplattırırsınız biter gider...

Son olarak bana diyorsanız, evet, ben bilgisayar yüksek mühendisiyim, bilgisayarcı değil. Evde FETlerle kendi inverterimi yapan, eski yanan KGK'ma baştan devre yapıp çalıştıracak kadar, ZVC gibi boost/buck topolojilerini bilecek kadar, reaktif güç nedir anlayacak kadar, IC lerden kendi PCB sini yapıp güç ölçerini imal edecek kadar aşinalığım vardır güç elektroniğine... Siz şimdi 12v railinden 50A altı veren PSU'lar stabil değildir tü kaka almayın vs. gibi dandır dungur yalan yanlış şeylerin söylenmesine takılmadınız da GaNFET, SiC FETler geliyor, verim artacak, yeni anakartlar ATX12VO olacak, güç kaynağına yatırım yapmanın pek anlamı yok, ihtiyacınız ölçüsünde PSU alın, gerekmeyen yüksek WATTlı PSU almayın dememe mi takıldınız? Size göre spesifikasyonların, standartların hiç bi anlamı yok, kara düzen ben yaptım oldu mudur elektronik denen şey? Ukalalık, bilmişlik gibi saçmalamalarınızı da size iade ediyorum bu bağlamda. Alla benim boy aynamda size kendinizi göstermiş zannımca...

Topolojisi, devresi vs bu işin araçlarıdır. Niye araçlara takılma, amacı görmezden gelme ihtiyacı içindesiniz? Hangi topoloji kullanılırsa kullanılsın kime ne? Sonuç olarak X bir PSU spesifikasyonlar içinde kalıp vaat ettiği performansı verebiliyor mu? Evet. Yok o devre kullanılmış da bu kullanılmamış da kime ne? Sizin kötü dediğiniz topolojiye 2 eleman daha ekler kötü özelliği yok olur hatta avantajlı duruma gelir. Bu böyledir elektronikte yani. Hatta isterse içinde bir bakır telden başka bir şey olmasın görünürde. Standartları sağlayabiliyor ise tartışacak bir durum yoktur ortada. Bence detaylarda fazla boğulmuşsunuz, olayın özünü kaçırmışsınız. Bu mantıkla gidersek 50hz trafolu güç kaynakları en iyi yaw, SMPS alınmaz noktasına dönersiniz en sağlamı o bozulmaz etmez diyerek... Yanlış bir yaklaşım bence....
Rampage kadar saçma bir etiket ürünü olamaz. Marka bile değil. Etiket. Paketlerinin içinde kabloları bile çıkmıyor.
Bazı anakartlar 2x 4+4 Pin cpu girişi istiyor. Ve Psu kabloları da biliyorsunuz ürüne özgü, psu’dan gelen kabloya sadece uzatma kablosu takılabiliyor. Rampage ürünlerinde kablo bile yok. Giriş sözüm ona var kablo nerede.

Maviyle belirlenmiş giriş var pakette kablo yok. 4+4 pin tek kablo var. Ama ürün 900₺. Kalkmış bir de FSP ile bu saçma etiket ürünlerini kıyaslamayın.
Öncelikle bu PSU Everest DEĞİL, hatırladığım kadarı ile GOLDMAX üretimi PSU'dur. Kabloları fazla incedir, üzerinde yazan değerdeki kalınlıkta değildir. Çin AWG sine göre ölçümdür. Öyle bir hinliği vardır. Yüksek güç çekince kabloları fazla ısınır. Bir ara bakanlık toplattıydı bu markayı bu yüzden 1050w lık versiyonunu. Ben ihbar etmiştim. Açılmada sorun yapar bazı anakartlar bunu açamaz bile. Ayıplı bir ürün. Ama sonuç olarak AYRI bir PSU bu. Burada tartışılan PSU ise SAMA ETX-750-1 PSU'sudur. Kalitedir. İkisi ap ayrı ürünlerdir.

Son düzenleme:
Lafım size değil ki 8 yıldır elektronikci elemana diyorum siz niye üstünüze alınıyorsunuz?
@EUA şu adam sana güzel güzel anlatmaya çalışmış kalbini kırmadan sornadan ukela ukela bilmiş konuşman gülünç bir durum.:D
Bu cümlede ona itafendi sizi savundum burda yazdığımda da bir yanlışlık olmadığının arkasındayım 12V raili 50A üzerinde olmazsa cümlesine karşılık mantıklı bir açıklama siz niye tribe girmişsiniz anlamadım nedense.
Topoloji olayınca gelince grup düzenlemesinde o dediğiniz geçerli değil, 2 özellik daha ekleyince zaten zaten farklı bir bir düzenleme oluyor dediğinize kıyasla en iyi örnek bağımsız düzenleme var ne DC-DC kadar üretimi pahalı ne de ağır yüklerde grup düzenlemesindeki gibi burnu sürtülmüyor.

Son düzenleme:
Şimdi pek çok ETX-750-1 i yıllarca AĞIR şartlarda kullanan biri olarak cahilce yapılan yorumlara Hee hee mi diyeydim? Bunun sidik yarıştırmak ile ne ilgisi var? Ucuz, güzel PSU. İyidir diyorum. Eksi yanlarını da söylüyorum. Biri kalkıyor ilimle, gerçeklerle hiç bir alakası olmayan şeyler söylüyor. Cevap vermeyelim mi? Garip bir yaklaşım sizinki de.
Lafım size değil ki 8 yıldır elektronikci elemana diyorum siz niye üstünüze alınıyorsunuz?

Bu cümlede ona itafendi sizi savundum burda yazdığımda da bir yanlışlık olmadığının arkasındayım 12V raili 50A üzerinde olmazsa cümlesine karşılık mantıklı bir açıklama siz niye tribe girmişsiniz anlamadım nedense.
Yaw kusura bakma, "@EUA şu adam sana güzel güzel anlatmaya çalışmış" diyince söz bana geliyor.
"şu adam (@EUA) sana güzel güzel anlatmaya çalışmış" deseydiniz daha doğru ifade edebilirdiniz. Ben de diyorum yahu epey de bilgili birine benziyor bu arkadaş, topolojileri de biliyor ama niye böyle terse döndü anlamadım dedim. :D kusura bakma kardeş. Dün gece sabaha kadar (öğlene kadar hatta) eski yanan ekran kartımı tamir ettim kafa bi milyon oldu o yüzden biraz.
Siz bu kafayla ilerleryin bir gün fa

Siz bu kafayla ilerlerseniz benim dediğim konulara dikkat etmezseniz daha çok patlatırsınız.
Sizin gibilere yüksek gerilim trafoları bile dayanmaz.
Mahallenin trafosunu patlatanlarda sizin gibiler işte.
Bu trafo bu mahalleye yeter deyip küçük takanlar gibisiniz.
Bu arada amma boş insan var burada.
Adam diyor ki 11.4 e kadar inerse sorun olmaz.
Komik misin arkadaşım?
Ne 11.4 sorun değil diyorsun?
11.4 çok sıkıntı bir değer.
11.8 in altına düşmemeli bir PSU.
Neymiş mühendisi %5 demiş miş.
Komik olma, sigara ilk üretildiğindede üreticileri zararlı değil diyormuş.
Kuralların dışına çıkmayan dümdüz ilerleyen sensin haberin dahi yok.

"11.4 çok sıkıntılı bir değer." demişsiniz. Buyrun kanıtlayın. Elinizde bir belge de yok... Buyrun 1000 TL koyun ortaya, bende koyayım. Kim kaybedecek görelim. Ben PSU'mun 12v railini 11.4 e getiricem ve her tür işkenceyi yapacağım. Herhangi bir sıkıntı çıkmazsa 1000TL nize güle güle diyebilecek misiniz?

Uzun lafın kısası: PSU'lar sizin gibi hatalı üretim ise, ne yaparsan yap, patlar kardeş. Aynı burada olduğu gibi. Hadi eyw!

Son düzenleme:
Öncelikle yazdığınız yazınızda ben şunu anladım:

Birincisi içinde bulunduğumuz bu konuyu önemsiyor ve dikkate alıyorsunuz,
İkincisi benim söylemek istediğimi dikkate almayacak kadar keskin çizgileriniz var...

Ben kendi devrelerini tasarlayan biriyim,
Genelde ses elektroniği ve simetrik beslemelerle ilgiliyim.
Tabi ki trafolu simetrik beslemelerle.
Dünyanın en iyi amfilerinin içerisine bakarsanız hepsi trafo kullanılarak beslenmiştir...
Hiç birinde smps vb devreler kullanılmamıştır.
Tabi bu demek değildir smpsler kötüdür,
İkisini kıyaslamak gerekirse ikisininde iyi olduğu ve kötü olduğu yanları vardır.
Bunlardan en göze çarpan ağırlık ve maliyettir.
Konuyu buralara çekmek zannımca anlamsız bir o kadarda gereksiz, boş.
Benim demek istediğimi size şu şekilde daha iyi anlatabilirim.
Şimdi bir PSU fotoğrafı koydum ona bakarsanız 750w olduğunu göreceksiniz.
Lakin 750w olmasına karşın 12v kanalından 30A vermekte.
Şimdide gidip Seasonic vb iyi markaların 750w PSU larına bir bakın...
Hepsi 50A üzeri vermekte.
Benim demek istediğim eğer 750w istiyorsa sisteminiz "W" kıstasından ziyade 12v kanalının 50A üzeri verdiğine son kullanıcının dikkat etmesiydi.
Fotoğrafta olduğu gibi 750w yazmasına göre 50A bile veremeyen kötü PSU lar yanlışlıkla bilmeyeler almamalarıdır!
Ben şunu söylemiyorum, 350w bir PSU 12v kanalından 50A vermeli demiyorum...
Siz hala daha beni anlamak istemiyorsunuz, ben demek istiyorum ki; 750w vb PSU lar 50A ve üzeri vermeli 12v kanalından ki stabil bir performans alabilesiniz o watt değerinde.
Hala daha kendimi özetleyebilmiş değilsem,
Affedersiniz ya ben malım yada; neyse.
Fotoğrafta olduğu gibi 750W denen ama gerçekte olmayan PSU lara denk gelinirse alınmaması konusuna dem vuruyorum ve bu konuyu bitiriyorum.

Dosya Ekleri

• SAVE_20200528_191756.jpg
    SAVE_20200528_191756.jpg
    279,8 KB · Görüntüleme: 51
Ryzen 3 1200 ve ASUS Prime B350M-K sistemim için iki tane PSU arasında kaldım.

FSP Hydro 700W aktif PFC 80+ Bronze

Everest Rampage etx 750W aktif PFC 80+ Gold

750W Everest marka PSU'yu bir arkadaşım i7 7700K & GTX1070 Ti sistemde uzun süredir sıkıntısız kullanıyor, ayrıca kullanıcı yorumları da iyi. FSP markaya da güveniyorum, yorumları iyi. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Arada 50 TL fark var.

FSP. Ancak 550 veya 600W 80+ güç kaynağı da işinizi görecektir. Ha eğer sonradan yükseltme yapacağım diyorsanız evet 700W mantıklı.

Geri
Yukarı