FSP Hydro 700W vs Rampage etx 750W

Bütçe
500

Jidenna

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 3 1200 ve ASUS Prime B350M-K sistemim için iki tane PSU arasında kaldım.

FSP Hydro 700W aktif PFC 80+ Bronze

Everest Rampage etx 750W aktif PFC 80+ Gold

750W Everest marka PSU'yu bir arkadaşım i7 7700K & GTX1070 Ti sistemde uzun süredir sıkıntısız kullanıyor, ayrıca kullanıcı yorumları da iyi. FSP markaya da güveniyorum, yorumları iyi. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Arada 50 TL fark var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 1200 ve ASUS Prime B350M-K sistemim için iki tane PSU arasında kaldım.

FSP Hydro 700W aktif PFC 80+ Bronze

Everest Rampage etx 750W aktif PFC 80+ Gold

750W Everest marka PSU'yu bir arkadaşım i7 7700K & GTX1070 Ti sistemde uzun süredir sıkıntısız kullanıyor, ayrıca kullanıcı yorumları da iyi. FSP markaya da güveniyorum, yorumları iyi. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Arada 50 TL fark var.
Tabiki FSP.

@Lian La-Fey PSU Tier List'lere giriyor ama kötü sıralamalardan. SAMA üretiyor zaten, yine Gold sertifikaya göre kalitesiz. Korumaları bulunabilir ama korumalar ne kadar dayanıklı, soru işaretidir. FSP alması daha mantıklı.

Attığınız FSP modeli güzeldir, alınır. Orta segmentin biraz altında ama Rampage ise direkt giriş seviyesi kıvamında.

Fsp Hydro K 700w Aktıf Pfc 80+ Bronze Powersuply - n11.com Daha uygun bir link.

FSP alması daha mantıklı.

Attığınız FSP modeli güzeldir, alınır. Orta segmentin biraz altında ama Rampage ise direkt giriş seviyesi kıvamında.
FSP'nin Hydro ve Hydro K modellerinin sadece Playwares'te incelemelerini bulabilmiştim. Kapsamlı olmayan incelemelerdi ama beklentimin altında kalmıştı. Biraz daha ETX modelini araştırmam lazım.

FSP'nin Hydro ve Hydro K modellerinin sadece Playwares'te incelemelerini bulabilmiştim. Kapsamlı olmayan incelemelerdi ama beklentimin altında kalmıştı. Biraz daha ETX modelini araştırmam lazım.
İncelemeden birazcık da olsa aktarırsanız sevinirim, iyi araştırmalar. Ben yine de FSP'ye güvenirdim. SAMA gibi Çin menşei bir markaya güven olmaz, aynı şekilde Gamepower üreticisi Sohoo'ya da.

İncelemeden birazcık da olsa aktarırsanız sevinirim, iyi araştırmalar.Ben yine de FSP'ye güvenirdim. SAMA gibi Çin menşei bir markaya güven olmaz, aynı şekilde Gamepower üreticisi Sohoo'ya da.
FSP'nin Hydro modelleri yine o kadar kötü değildir ama ben yine de giriş seviyesinin biraz daha üstünde bir şeyler bekliyordum. En azından Corsair'in VS serisine fark atmasını. FSP'ye tabikide ben de güvenirdim. Sonuçta 5 yıl garanti veriyor ki kendi ürününe güveniyor 🙂

Geri
Yukarı