FSP vs High Power PSU

ᴇʟ-ᴄʜɪ

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Öğvenci

Sizce hangisini alayım karar veremedim.

Konu içerisinde zaten MWE serisinin daha iyi olduğunu söylenmiş sanırım siz yanlış okudunuz:

"Şimdi gelelim Hold-Up kapasitörlere (Hold-Up'ı tam çeviremedim eksikliğimi mazur görün). Capxon kapasitörün kapasitansı daha iyi. Hemde %50'lik bir fark var. Çalışma voltajı birbirlerine yakın. Şimdi bazı yerlerde kapasitör üreticileri kalite açısından sınıflandırılıyor. Capacitors Manufacturer Tier List. Ben burda açıkcası genellikle listeye sağdık kalıyorum. Capxon aslında iyi bir üretici değil. Chengx ise tanınmamış bir üretici. Bazı incelemelerde kalite açısından zayıf olduğu belirtiliyor. Bazı yerlerde de ikisine birden çöp diyorlar. Birazda burda biz kötünün iyisini bulmaya çalışıyoruz🧐 Bahsettiğim inceleme: Zalman ZM600-LX – dual forward power supply. "

Burada Capxon hakkında iyi şeyler söylenmemiş. 4 sınıf içerisinde 3. sınıfa konumlandırılmış bir üretici. Sonuçta PSU'da bir kapasitörün sıkıntılı olması bütün PSU'ya zarar verebilir.

Bu FSP Hydro G-Pro modelleri ile sadece Hydro modeli aynı değil. Hydro modeli pek iyi değil Cooler Master MWE daha mantıklı.
Biliyorum. Yine de Hydro modelinin MWE V2 White'dan daha iyi olduğunu söyledim. Teknik kısmı bir yana Hydro'nun 5 yıl garantisi olması MWE'ye göre daha mantıklı yapıyor.

Diğer arkadaşları da anlamış değilim. High Power Performance GD gibi bir model dururken neden türlü türlü kalitesi tartışmalı güç kaynakları öneriyorsunuz anlamış değilim.

Biliyorum. Yine de Hydro modelinin MWE V2 White'dan daha iyi olduğunu söyledim. Teknik kısmı bir yana Hydro'nun 5 yıl garantisi olması MWE'ye göre daha mantıklı yapıyor.

Diğer arkadaşları da anlamış değilim. High Power Performance GD gibi bir model dururken neden türlü türlü kalitesi tartışmalı güç kaynakları öneriyorsunuz anlamış değilim.
Neyse PSU'lar çok hakkında çok fazla bilgim yok kesin bir şey söyleyemediğim o yüzden uzatmayacağım.

GD gibi bir PSU alınabiliyorken bakılmama sebebi High Power diyince akla Gamepower gibi marklar gelmesi.

Geri
Yukarı