High Power ve FSP PSU farkları nelerdir?

• Konuyu başlatan Rklc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 903

Rklc

Centipat
Öncellikle merhaba forum da 3 PSU önerilirdi aralarında farklar nelerdir almak için kararsız kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgilendirme
PSU'larda sertifikalar vardır: Bronz Silver Gold Platinum ve en iyisi Titanium bunlar verimlilik sertifkalarıdır yani ömür farkları, güç verimliliği, kısa devre koruması, parçaya zarar verme olsalığı gibi ayrılır bütçen varsa önerim Gold sertifikalıyı alman.

Bütçeniz hepsine yetiyorsa High Power Gold sertifikalı olanı almak en mantıklısı. Fazla pahalı gelirse de FSP olan model de çok iyidir. Sistemine yetecek en ucuz olanı al bence.

İkisi de iyi markadır. Fakat FSP tercih ederdim ben olsam. Çoğu firmaya PSU üretip verir ve firma kendi stickerını yapıştırır üzerine. Ülkemizde aşırı bilinmese de FSP şu mantıkta firmadır: 5 dolara satıcıya satıyorsa, satıcı etiketini koyar 12 dolara satar. Ama FSP kendi stickerı ile satarsa 10 dolara satar.
PSU'larda sertifikalar vardır: Bronz Silver Gold Platinum ve en iyisi Titanium bunlar verimlilik sertifkalarıdır yani ömür farkları, güç verimliliği, kısa devre koruması, parçaya zarar verme olsalığı gibi ayrılır bütçen varsa önerim Gold sertifikalıyı alman.
Verimlilik sertifikası adı üstünde bir ürünün kullandığı kaynakların ne kadarını iş gücüne çevirdiğini belirtir. Eğer %90 ise 100W gücü 90W iş gücü olarak aktarabiliyor demektir. Ne kadar verimli olursa da o kadar az elektrik harcar gerekli miktarı verebilmek için. Kesinlikle ömrü, kısa devre koruması, parçaya zarar verme olasılığı ile alakası yoktur. Corsair, CM, Evga vs. markaların sertifikalı olup kalitesiz ya da kronik sorunlu cihazları vardır. Örneğin Aerocool KCAS serisinde Gold sertifikalı 650W model de bulunur fakat KCAS serisi kalitesiz malzemeler kullanılmış bir seridir. Konuyu açan kişi High Power ya da FSP bir PSU gönül rahatlığıyla alabilir. Ama tavsiyem FSP'dir.

İkisi de iyi markadır. Fakat FSP tercih ederdim ben olsam. Çoğu firmaya PSU üretip verir ve firma kendi stickerını yapıştırır üzerine. Ülkemizde aşırı bilinmese de FSP şu mantıkta firmadır: 5 dolara satıcıya satıyorsa, satıcı etiketini koyar 12 dolara satar. Ama FSP kendi stickerı ile satarsa 10 dolara satar.

Verimlilik sertifikası adı üstünde bir ürünün kullandığı kaynakların ne kadarını iş gücüne çevirdiğini belirtir. Eğer %90 ise 100W gücü 90W iş gücü olarak aktarabiliyor demektir. Ne kadar verimli olursa da o kadar az elektrik harcar gerekli miktarı verebilmek için. Kesinlikle ömrü, kısa devre koruması, parçaya zarar verme olasılığı ile alakası yoktur. Corsair, CM, EVGA vs. markaların sertifikalı olup kalitesiz ya da kronik sorunlu cihazları vardır. Örneğin Aerocool KCAS serisinde Gold sertifikalı 650W model de bulunur fakat KCAS serisi kalitesiz malzemeler kullanılmış bir seridir. Konuyu açan kişi High Power ya da FSP bir PSU gönül rahatlığıyla alabilir. Ama tavsiyem FSP'dir.

Bilgi için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı