High Power PSU nasıldır?

Çok mu pahalı? Dalga mı geçiyorsun? "Giriş seviyesi" PSU'lar olan CM MWE White V2, Corsair VS 2018, Corsair CV serisi bile 400 TL'den başlıyorken High Power Performance GD pahalı mı?

Tamamen doğru olmasa da şu liste fikir vermek için birebir :
Bu listede herkesin öve öve bitiremediği ama benim üstüne basa basa "Giriş seviyesi' diye belirttiğim Corsair VS 2018 serisi Tier D iken High Power Performance GD Tier A-B serisinde. Açıkçası PSU'larin fiyatının uçuk olduğu ülkemizde 600 TL'ye bu PSU'yu alabilmek mucize gibi bir şey. Performance GD serisi 500-750 bandının tartışmasiz en iyi PSU'su. Türkiye'de fiyatını hak eden nadir PSU'lardan. Ve bunu saçma sapan sadece verimlilik değerine bakıp "Anaa bu Gold'muş yala" diyerek demiyorum. İsterseniz teknik detaylarına @Ali Rıza09 arkadaşın bu model için yaptığı yazıya bakarak ulaşabilirsiniz.

@quicktopullatrigger Aynı PSU'yu bende kullanıyorum. Kronik bir sıkıntısı yok ve yukarıda açıkladığim gibi gayet iyi bir PSU. Zayıf yönü derseniz fanı diyebilirim. İçindeki fan çok iyi de değil kötü de değil, orta denebilir. Yalnız yanlış anlamayın fan kalitesinden bahsediyorum, sessizliğine denecek yok. İmzamda bulunan R5 1600AF-RX580 sistem ile kullanıyorum ve yük altına daha hiç PSU'nun sesini duymadım. Bu fiyata böyle bir PSU aliniyorken bu kadarcık bir eksisi de olsun diyebilirim.

Maalesef ùlkemizde PSU fiyatları uçuk olduğu için millet "Yahu 450 TL'ye Corsair aldım daha ne olsun?" diyor. Aslında aldığının en giriş seviyesi, daha altı alınmaması gereken PSU olduğunu bilmiyor...

High Power "Markasından" bahsetmem gerekirse, giriş-orta-yüksek segmentte PSU'lara sahip ama Türkiye'de genelde uygun fiyatlı PSU'lari ile tanınıyor. Özellikle giriş seviyesinde alınmaması gereken PSU'lari da var.

Son düzenleme:
Kesinlikle High Power Performance GD öneririm. Onun modüler ve farklı isimli olanını (Chieftec Polaris GM) bugüne kadar kullanıyordum, çok memnun kaldım. Tek sorunu fanı rakiplerinden kötü, yine de bende sorun yaratmadı. RX6900XT yükseltmesi planladığım için GameMax RGB1050`ye geçtim, yoksa memnundum.

@GeistDerTechnik Siz Türkiye'de yaşamıyorsunuz değil mi? Kullandığınız parçalar Türkiye piyasasında bulunacak şeyler değil. Ayrıca kasa ve diğer bir kaç parçayı yurt dışından Türkiye'ye getiremeyeceğinizi de düşünürsek...
Almanya`da yaşıyorum yalnız bu bileşenler Türkiye`ye de geldi. Sohoo tarafından üretilen (GamMax Sohoo fason üreticinin Avrupa pazarına sunduğu kendi markası) GameMax T80X kasalar Casper Bilgisayar Sistemleri tarafından hazır sistemlerde kullanılıyor diye biliyorum. PSU`yu da Segment Bilgisayar İç ve Dış Ticaret getirmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı