FSR 3 modları çoğalıyor!

PureDark aboneliği girebilirseniz, FPS kısıtlayıcı gibi özellikler bulunuyor.
SpecialK ile de frame limit koyabiliyorsunuz, teknik açıdan kullanılan yöntem aynı yöntem. Ama SpecialK RDR2 dx12'de çalışıyor mu bilmiyorum. Bazı oyunlarda FG modunun gecikmesini azaltmak için kullanıyorlar bunu. Bu arada laptop için 77 derece gayet normal. Benim laptopta da boşta 50-55 arası. Oyunlarda 70 dereceyi geçmiyor.

Şu an aklımdaki tek soru şu: Orijinal modu kullanabilmek için ReShade gibi bir ekrandan abonelik girmemiz gerekiyor. 1 ay sonra aboneliğimi iptal edecekler ve tekrar almaz isem hesabımı mod ile eşleştiremeyecek miyim? Bu düşünce biraz beni geri itiyor.
Puredark'ın söylediğine göre hayır. Starfield FG modu zamanlarında çok tartışılmıştı. Hâlâ geçerliliği var mı bilmiyorum ama 1 aylık abone olsan da 1 yıl boyunca kullanma imkanı tanıdığını söylüyordu.

Son düzenleme:
RDR2 puredark FSR3, UI ve ghosting sorunları düzeltilmiş sürüm.
/tFYrgpEc8hLsRHcOfX1IDAkvd2yrY2Wv1nHi1SeLx33UCENIsQkeieucv42daRhmNKvfTwFBSil3zhwRFmjZsN2hO4fBs1vZuuKs7DrmBY=

Her şey aynı "numpad *" tuşu ile aktif/deaktif oluyor. Bunu. İni dosyasından değiştirebiliyorduk. Klavyenizde numpad yoksa değiştirmenizi öneririm.

AMD sistemlerde çalışır mı?

AMD sistemlerde çalışır mı?
Çalışması gerekiyor 1050 Ti'da bile çalışıyorsa :D

Klavyesinde numpadi olmayanlar için alternatif CTRL+Windows+O. Ekran klavyesinden etkinleştirilebilir.

PureDark aboneliği girebilirseniz, FPS kısıtlayıcı gibi özellikler bulunuyor.
mods/RDRUpscaler.inide bulunan mFPSCap= 0 satırını düzenleyip kullanabilirsiniz. * ile FG etkinleştirmeden önce FPS'i sabitleyecektir.

Son düzenleme:
Beceriksiz COD geliştiricileri, açık kaynak teknolojiyi entegre etmeyi bile becerememiş. FSR3 MW3te çok berbat 🤣🤣

Farming Simulator 22 oyununa resmi olarak gelmiş Frame Generation açık ve kapalı hali bu şekilde. İkisinde de ayarlar aynı birisinde sadece FSR 3 kalite ayarında ve Frame Generation açık.
Ekran Kartım: GTX 1660 TI

1705654431646.png
1705654437785.png

Beceriksiz CoD geliştiricileri, açık kaynak teknolojiyi entegre etmeyi bile becerememiş. FSR3 MW3'te çok berbat 🤣🤣

Hikaye kadar kısa uğraşmışlardır ondan.

Farming Simulator 22 oyununa resmi olarak gelmiş Frame Generation açık ve kapalı hali bu şekilde. İkisinde de ayarlar aynı birisinde sadece FSR 3 kalite ayarında ve Frame Generation açık.
Ekran Kartım: GTX 1660 Ti

Eki Görüntüle 2089467Eki Görüntüle 2089468

Bu oyun AMD sponsorlu bir oyun. O yüzden özen göstermeleri gerekiyor. Bende deneyeceğim bakalım.

NVIDIA ve AMD arasındaki rekabet özellikle eski grafik kartı kullanıcıları için faydalı oluyor. FSR 2 henüz çıkmamıştı ve Red Dead Redemption 2'yi 40 FPS civarında kasa kasa bitirmiştim. Sonra FSR 2 çıktı ve oyunu tekrar 60 FPS'de bitirdim. Şimdi ise anlaşılan o ki, FG ile 120 FPS'lerde oyunu bir kez daha bitireceğim...

PureDark bunu özellikle mi yapıtı bilmiyorum, ancak Lukefz ve Nuke9'un yaptığı moddan daha iyi çalışıyor.

Neden böyle düşündüğümü sorarsanız, HUD düzeltmesini ayrı tutarak şu sebeple: Düşük FPS değerlerinde, hızlı kamera hareketlerinde FPS hala yüksek görünse de akıcılık kayboluyordu. PureDark bu sorunu çözmüş. Kamerayı ne kadar hızlı çevirsem de akıcılık aynı seviyede.

Bu kişi becerikli birisi. Sadece DLSS ve FSR modları yapan birisi değil. O yüzden her oyun için uğraşması bir nevi sorunsuz olmasını sağlıyor. DLSS 3 oyunlarına getirdiği zaman bile neredeyse her ay 1 oyuna getirdi.

Diğerleri ise FSR 2 oyunlarına FSR 3 eklendi sadece. İşin İnce işine girseler bu kadar kısa sürede bu kadar oyuna geleceğini sanmıyorum.

Ekran Kartım: GTX 1660 Ti

Eki Görüntüle 2089467Eki Görüntüle 2089468

Tarlaları şimdi daha iyi sürersin işte. Topraklar daha verimli olur FSR 3 sayesinde. 😂

Son düzenleme:
RDR2 puredark FSR3, UI ve ghosting sorunları düzeltilmiş sürüm.
/tFYrgpEc8hLsRHcOfX1IDAkvd2yrY2Wv1nHi1SeLx33UCENIsQkeieucv42daRhmNKvfTwFBSil3zhwRFmjZsN2hO4fBs1vZuuKs7DrmBY=

Her şey aynı "numpad *" tuşu ile aktif/deaktif oluyor. Bunu. İni dosyasından değiştirebiliyorduk. Klavyenizde numpad yoksa değiştirmenizi öneririm.

Hocam bu mod Patreon üyeliği istediği için mi bu link şifrelenmiş gözüküyor bende?

/tFYrgpEc8hLsRHcOfX1IDAkvd2yrY2Wv1nHi1SeLx0SdBpTD3xI9hEFDy0ux7SM0SWmEeg87w8osfZY1DUp6l22COOq/96TyyME6wAyH4c=
Sadece RTX: /tFYrgpEc8hLsRHcOfX1IDAkvd2yrY2Wv1nHi1SeLx1LipxUIcq6tn+/hbXdYauROEK4X3plB1+xDha5m2qArjdvz0H1nkSjmSb6NLbq6rc=

Tüm GPU'lar için: /tFYrgpEc8hLsRHcOfX1IDAkvd2yrY2Wv1nHi1SeLx0LfTCcj1zyeRisH9xE7Dd8AQGCuVHrgj6YWquewCbvtuy/CCdHRS4PhcL/u6zn5DI=

Steam Deck için Elden Ring optimize edilmiş .ini ayarları: https://www.mediafire.com/file/l958nbuwspiqqgc/EldenRingUpscaler.ini/file
Görüntü hatalı ise fix:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not: Dosyalar kırık dosyalar değil. Ufak bir modifikasyon içeriyor. Üyelik alınmış Patreon/Afdian hesabı doğrulanıp aktif etme butonu için alternatif numpad * butonu oluşturulmuş dosya. Tekrar hesap yetkilendirmesi gerektirmeden tuşla FG'nin aç/kapa butonunu sağlamak için. Menüde bulunan ayaları kullanmak isterseniz FPS Cap, Reflex vb. Upscaler.ini dosyasından değiştirebilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı