FTTH altyapı TurkNet'te yüksek ping değerleri

@karadayiii fiber altyapı için 55 ms fazla. Superonline Bursa'da 32-38 ms arası falan ping sunuyor. Hangi ilçede yaşıyorsun benimle aynı ilçede yaşıyorsan söyleyim hiç geçme diğer ilçelerde nasıl bilmiyorum. Yıldırımda 40 ms alan gördüm. Benim bulunduğum ilçede 4 ay önce 30 ms alıyordum. Şu an ise TurkNet'teki değerinden bile daha da kötü. 70 ms alıyorum her ay arttıyor. Her ay 10 ms artış oluyor.

@karadayiii fiber altyapı için 55 ms fazla. Superonline Bursa'da 32-38 ms arası falan ping sunuyor. Hangi ilçede yaşıyorsun benimle aynı ilçede yaşıyorsan söyleyim hiç geçme diğer ilçelerde nasıl bilmiyorum. Yıldırımda 40 ms alan gördüm. Benim bulunduğum ilçede 4 ay önce 30 ms alıyordum. Şu an ise TurkNet'teki değerinden bile daha da kötü. 70 ms alıyorum her ay arttıyor. Her ay 10 ms artış oluyor.
Nilüfer, Akçalar'dayım. Vie.valve 55 gösterse de oyunda 70 altını daha hiç görmedim. 55'e de tavım zaten fakat Faceit ve farklı platformlarda da 75-80 arası...

@karadayiii aynı ilçedeyiz kesinlikle geçme. Net bir şekilde söylüyorum geçme. Ama komşundan isteyebiliyorsan iyi olur belki senin orada farklıdır. Ama nilüferde nereye gidersem gideyim berbat. THH başvuracağım bu gidişle. Bir sorunu çözmemek nedir yani bir sorunu çözmek bu kadar zor değil. Ve 4 aydır yaşıyorum bunu bu değerler iyi olsaydı bir fikir verebilirdim sana ama hiç iyi değil. Normalde İstanbul'dan çıkış vermeleri gerekirken Ankara'dan çıkış verıyorlar o kadar berbat bir durum var. Türkiye içi LoL TR'de 12-13 ms olarak dolaşıyor fakat yurtdışına önceden viyanada 25-30 arasıydı. Frankfurt'a 38-45 arasıydı şimdi ise viyana 70-80 arasında. Frankfurt'a bazen 50 ama genelde 70 alıyorum. Ve paket kaybıda var. Verdiğin paraya değmez...

Desktop Screenshot 2020.12.20 - 16.11.16.68.png

Sorunum çözülürse etiketlerim seni nasıl bir yol izlediğimi falanda yazarım. Taahhüt ettiğimiz bir şey sunalım ne demek yani. Zaten taahhüt etmemen gerekiyor senin bunu bir müşteri sunmak gereken bir hizmet.

@karadayiii aynı ilçedeyiz kesinlikle geçme. Net bir şekilde söylüyorum geçme. Ama komşundan isteyebiliyorsan iyi olur belki senin orada farklıdır. Ama nilüferde nereye gidersem gideyim berbat. THH başvuracağım bu gidişle. Bir sorunu çözmemek nedir yani bir sorunu çözmek bu kadar zor değil. Ve 4 aydır yaşıyorum bunu bu değerler iyi olsaydı bir fikir verebilirdim sana ama hiç iyi değil. Normalde İstanbul'dan çıkış vermeleri gerekirken Ankara'dan çıkış verıyorlar o kadar berbat bir durum var. Türkiye içi LoL TR'de 12-13 ms olarak dolaşıyor fakat yurtdışına önceden viyanada 25-30 arasıydı. Frankfurt'a 38-45 arasıydı şimdi ise viyana 70-80 arasında. Frankfurt'a bazen 50 ama genelde 70 alıyorum. Ve paket kaybıda var. Verdiğin paraya değmez...

Eki Görüntüle 791544

Sorunum çözülürse etiketlerim seni nasıl bir yol izlediğimi falanda yazarım. Taahhüt ettiğimiz bir şey sunalım ne demek yani. Zaten taahhüt etmemen gerekiyor senin bunu bir müşteri sunmak gereken bir hizmet.

Komşudan değerleri istedim. Sonuç aşağıdaki gibi. Wifiden test yapmış modeme ne kadar uzak olduğunu belirtmek adına onu da çekip yolladı :)

WhatsApp Image 2020-12-20 at 21.26.13.jpeg

WhatsApp Image 2020-12-20 at 21.26.41.jpeg

Türknet Vdsl(Yapa) kullanıyorum ping değerlerim bu şekilde, nerede oturduğunuzda çok önemli.

Dosya Ekleri

• 10325904833.png
    10325904833.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 73
@karadayiii geçmemen çok daha iyi olur. Yine değerler berbat ve onunda Ankara'dan çıkış verıyorlar. Normalde vermeleri gereken gayrettepe veya acıbademden. Bölgesel sorun olduğu çok bariz bir şekilde belli. Hem düşük hıza para vereceksin ve daha fazla vereceksin. Üstünede yine aynı pingi alacaksın gerek yok. TT'ye vercen parayı sallıyorum 100 Mbps alacaksın 160 TL'ye. 85 TL'ye kullanmaya devam et TurkNet'i geri kalan 75 TL'yi sokak hayvanlarına ver için daha rahatlar.

Oyunlardaki ping değerlerinizi karşılaştırmış mıydınız?

Eki Görüntüle 791127

Hocam bahsettiğiniz noktayı seçerek test yaptım ve sonuç yukarıdaki gibidir. Benim takıldığım nokta en basitinden dün 6 arkadaşımla birlikte bir sunucudayken ping değeri en yüksek arkadaşımın 7 ve 8'di. Fakat sadece benim 21'di. Bu arkadaşlar İstanbul'da Superonline FTTB hizmeti almaktalar, ben FTTH hizmeti alıp bu ping değerleriyle onlarla aynı oyunda olunca ister istemez insanın canı sıkılıyor.
@erengore arkada güncelleme yapıyormuşum malum altyapı VDSL olunca küçücük bile indirme yapsan ping tavan yapıyor. Bursa'da oturan birini de Ankara'dan çıkış vermek ayrı bir zeka göstermektir. Büyük ihtimalle THH başvuracağım artık. Sabır falanda bırakmadılar insanda. Paket kaybından geçilmiyor.

Eki Görüntüle 791073

Evet TT'ye geçsin sonra çoğrafi konumana göre 30 ping daha fazla alsın. Düzeltmeleri için aylar uğraşsın sonuç ise daha da kötü olsun aynen. Düşük hızıda yüksek fiyat ödesin zaten. Speedtesteki pingin zaten oyunlardaki pingi belirliyor değil mi? 🤣.

Speedtesteki sonuçlar belirtiyor sonucu diye bir şey demedim. Valorant da örneğin 13-19 ping değerleri arasında oynuyorum.

Speedtesteki sonuçlar belirtiyor sonucu diye bir şey demedim. Valorant'da örneğin 13-19 ping değerleri arasında oynuyorum.

Birisi şu arkadaşa Valorant'ın Türkiye'de sunucusu olduğunu söyleyebilir mi? TR sunucularına her firma iyi ping veriyor 🤣. Speedtesteki ping değerim düştü TT dünyanın en firması (!).

Birisi şu arkadaşa Valorant'ın Türkiye'de sunucusu olduğunu söyleyebilir mi? TR sunucularına her firma iyi ping veriyor 🤣. Speedtesteki ping değerim düştü TT dünyanın en firması (!).
Merak ettiğim konu ise vie.valve'den aldığım sonuçları hiç oyunda alamamamın nedeni nedir? Tracert 51-52 çıkıyor fakat daha bir kere 70 ms'nin altını ne official sunucular da ne de Faceit platformunda gördüm. FTTH hizmeti alıyoruz diyoruz fakat 70 ms'nin altını daha göremedim. TR sunucularında bile 20-21. Çok komik.
@Ulunay

Yeni konular

Geri
Yukarı