FTTH altyapı TurkNet'te yüksek ping değerleri

@karadayiii Konuda bahsedilmiş ama tekrar bahsedeyim. Türk Telekom kullananlar hız testi yaptığı zaman kendi şehrinde daha düşük ping alırlar, Türknet'te ise önce İstanbul'a sonra tekrar seçilen şehre döndüğü için ping fazla çıkıyor. Bu durumun gerçek hayata bir etkisi yok, o yüzden en gerçek değer olarak İstanbul'u baz alıyoruz. İsterseniz komşunuz da İstanbul'a ping testi yapsın, o da 9 gibi bir değer alacaktır.

Statik IP'yi deneyebilirsiniz bu arada, sorunun çözülme ihtimali olduğunu söyleyebilirim.

Şu alıntıladığım mesaj hakkındaki durum için bir yorumunuz var mı hocam?

Merak ettiğim konu ise vie.valve'den aldığım sonuçları hiç oyunda alamamamın nedeni nedir? Tracert 51-52 çıkıyor fakat daha bir kere 70 ms'nin altını ne official sunucular da ne de Faceit platformunda gördüm. FTTH hizmeti alıyoruz diyoruz fakat 70 ms'nin altını daha göremedim. TR sunucularında bile 20-21. Çok komik.

Oyunlarda farklı etkenler girdiği için bir şey söyleyemem fakat cmd'den çıkan değerlerden fazla görmeniz normal. LOL oynuyorsanız Türkiye ve Avrupa Batı sunucularının değerlerini de söyler misiniz oyun içinde?

Oyunlarda farklı etkenler girdiği için bir şey söyleyemem fakat cmd'den çıkan değerlerden fazla görmeniz normal. LOL oynuyorsanız Türkiye ve Avrupa Batı sunucularının değerlerini de söyler misiniz oyun içinde?
Yok hocam oynamıyorum fakat Statik IP durumu kafamı çok kurcalıyor. Güvenli internet seçeneği ile havuzdan çıkmam gerekli fakat hiçbir değişiklik olmuyor. Neden bilmiyorum.

@erengore arkada güncelleme yapıyormuşum malum altyapı VDSL olunca küçücük bile indirme yapsan ping tavan yapıyor. Bursa'da oturan birini de Ankara'dan çıkış vermek ayrı bir zeka göstermektir. Büyük ihtimalle THH başvuracağım artık. Sabır falanda bırakmadılar insanda. Paket kaybından geçilmiyor.

Eki Görüntüle 791073

Evet TT'ye geçsin sonra çoğrafi konumana göre 30 ping daha fazla alsın. Düzeltmeleri için aylar uğraşsın sonuç ise daha da kötü olsun aynen. Düşük hızıda yüksek fiyat ödesin zaten. Speedtesteki pingin zaten oyunlardaki pingi belirliyor değil mi? 🤣.
Benim hattımda Türk Telekom ve bende 5 ila 6 ms alıyorum en düşük. Ama bence FTTH için bu bile yüksek bir değer. Neden pingim 1 ms olmuyor? Fiberde öyle alanları gördüm.

Geri
Yukarı