Fullbody çalışma stilinde her bölgeye kaç hareket yapılmalı?

fappinglemon

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar hepinize selam, anlık olarak fullbody şeklinde çalışıyorum ve her bölgeyi 3 ila 4 hareket ile çalıştırıyorum. Spor salonundan çıkarken nefes almaya halim kalmıyor açıkçası. Her bölgeye bu kadar hareket yüklemek yanlış mı? Sizce ne şekilde yapılmalı?

Dostlar hepinize selam, anlık olarak fullbody şeklinde çalışıyorum ve her bölgeyi 3 ila 4 hareket ile çalıştırıyorum. Spor salonundan çıkarken nefes almaya halim kalmıyor açıkçası. Her bölgeye bu kadar hareket yüklemek yanlış mı? Sizce ne şekilde yapılmalı?
Salonunuzda bunu öğretebilecek hocanız var mı varsa ondan bunun ilgili bilgi aldınız mı?

Antrenmanın kaç dakika sürüyor?

Bana göre fazla gibi, tabi çalışma stilinizi, yaşınızı ve antrenman sürenizi bilmiyorum. Ben her gün tek bir bölgeye, 7-8 hareketle çalışıyorum, ideal geliyor bana.

Her bölge 3 - 4 hareket KESİNLİKLE yanlış. Bacak, Göğüs ve Sırt gibi büyük kaslar en fazla ikişer hareket ve Omuz, Ön kol ve Arka kol gibi küçük kaslar en fazla birer hareket olmalı. Eğer yapabiliyorum dersen Omuzu ikişer hareket yapabilirsin, ikinci hareket lateral raise + rear delt raise süperseti olabilir. Sen her bölgeye 3 - 4 hareket yaparak aynı gün tüm kaslarını tek bölge şeklinde çalıştırmışsın. Hiçbir fayda sağlamaz.

Antrenmanın kaç dakika sürüyor?
Antrenman 1.5 ile 2 saat arası sürüyor.
Her bölge 3 - 4 hareket KESİNLİKLE yanlış. Bacak, Göğüs ve Sırt gibi büyük kaslar en fazla ikişer hareket ve Omuz, Ön kol ve Arka kol gibi küçük kaslar en fazla birer hareket olmalı. Eğer yapabiliyorum dersen Omuzu ikişer hareket yapabilirsin, ikinci hareket lateral raise + rear delt raise süperseti olabilir. Sen her bölgeye 3 - 4 hareket yaparak aynı gün tüm kaslarını tek bölge şeklinde çalıştırmışsın. Hiçbir fayda sağlamaz.
Split çalışma stiline geçersem yine bölge başına 2 hareket mi yapmalıyım?
Salonunuzda bunu öğretebilecek hocanız var mı varsa ondan bunun ilgili bilgi aldınız mı?
Hocalar sadece hareketleri gösteriyor. Açıkçası ben de anatomi ve benzeri konularda bilgi verecek kadar yeterli olduklarını düşünmüyorum.
Bir de hocam, salonun verdiği programı değerlendirebilir misin? ben kendime göre modifiye etmiştim fakat programın saf hali aşağıdaki gibi.
1- Makinede Bench press 3x8
2- Polaris makinesi (göğüs sıkıştırma) 3x8
3- Oturarak kablo çekiş 3x8
4- Oturarak barfiks 3x8
5- Cable pushdown 3x8
6- Barbell curl 4x8
7- Ayakta dambılları yana açış 4x8
8- Leg curl 4x8
9- Leg extension 4x10

Son düzenleme:
Antrenman 1.5 ile 2 saat arası sürüyor.

Split çalışma stiline geçersem yine bölge başına 2 hareket mi yapmalıyım?

Hocalar sadece hareketleri gösteriyor. Açıkçası ben de anatomi ve benzeri konularda bilgi verecek kadar yeterli olduklarını düşünmüyorum.

Bir de hocam, salonun verdiği programı değerlendirebilir misin? ben kendime göre modifiye etmiştim fakat programın saf hali aşağıdaki gibi.
1- Makinede Bench press 3x8
2- Polaris makinesi (göğüs sıkıştırma) 3x8
3- Oturarak kablo çekiş 3x8
4- Oturarak barfiks 3x8
5- Cable pushdown 3x8
6- Barbell curl 4x8
7- Ayakta dambılları yana açış 4x8
8- Leg curl 4x8
9- Leg extension 4x10
2 Saat çok hocam 1 saat yapmanı tavsiye ederim. Kas belli bi süreden sonra zaten parçalanmış oluyor.

Geri
Yukarı