"Fullprogramlarindir" sitesi güvenli mi?

O siteyi ve benzeri yerli/yabancı bir çok siteyi uzun zamandır kullanıyorum. Şimdiye kadar bir zararlarını görmedim. Fakat bu demek değildir ki zararlı yazılım vs içermiyor. Bu riski alması gereken sizsiniz. İndirdiğiniz kurulum dosyasında şüpheli bir durum görecek olursanız iptal eder silersiniz, ya da riski alıp kurulumu tamamlarsınız. Tamamen size bağlı.

Bu site güvenilir değildir. Ücretsiz ve açık kaynaklı bir program olan GIMP'e göz atabilirsiniz. Photoshop biliyorsanız kısa bir sürede GIMP'e de alışırsınız.

Korsan yazılımı desteklemiyorum tabi ki ama korsan olan ürün mutlaka virüs taşır argümanını desteklemek ve kanıtlamak gerekli. Bu ülkede milyonlarca insan korsan kullanıyor ki dünyayı siz düşünün. Benim zamanında çalıştığım şirketteki programların çoğu bile crackli ve yıllardır bir tanesine virüs girmedi.

Neredeki bu virüsler ? Bu zamana kadar crackli hesap yüzünden sorun yaşayan biri görmedim. Yaşayan sadece virüsleri temizleyemedi ya da ayırt edemedi ve exe dosyasına kanıp çalıştırdı.

Zaten kişisel bilgilerinize ulaşma konusunda, bunu bugün dünyanın en büyük internet devi firma da yapıyor. Banka bilgileriniz şifreleriniz siz sanıyor musunuz ki bilmiyorlar hehe:) A'dan Z'ye her şeyinizi biliyorlar tabi onların alanını kullanıyorsanız.

Yani standart crackli kullanan insanların zaten parası yok, adam parası olmayan birine ne yapabilir ve neden yapsın. Zaten bu tarz korsanların çoğunluğu ve amacı, parası olmayan insanların yanında olmak için çıktı.

Sizce çok yaratıcı çok zeki ama parası olmayan bir insan, 2000-3000$ programa nasıl verebilir ? Nasıl temin edecek de o yanını gösterebilecek. Evet emek hırsızlığı belki ama bir yandan da amaç bunlar.

Korsan yazılımı desteklemiyorum tabi ki ama korsan olan ürün mutlaka virüs taşır argümanını desteklemek ve kanıtlamak gerekli. Bu ülkede milyonlarca insan korsan kullanıyor ki dünyayı siz düşünün. Benim zamanında çalıştığım şirketteki programların çoğu bile crackli ve yıllardır bir tanesine virüs girmedi.

Neredeki bu virüsler ? Bu zamana kadar crackli hesap yüzünden sorun yaşayan biri görmedim. Yaşayan sadece virüsleri temizleyemedi ya da ayırt edemedi ve exe dosyasına kanıp çalıştırdı.

Zaten kişisel bilgilerinize ulaşma konusunda, bunu bugün dünyanın en büyük internet devi firma da yapıyor. Banka bilgileriniz şifreleriniz siz sanıyor musunuz ki bilmiyorlar hehe:) A'dan Z'ye her şeyinizi biliyorlar tabi onların alanını kullanıyorsanız.

Yani standart crackli kullanan insanların zaten parası yok, adam parası olmayan birine ne yapabilir ve neden yapsın. Zaten bu tarz korsanların çoğunluğu ve amacı, parası olmayan insanların yanında olmak için çıktı.

Sizce çok yaratıcı çok zeki ama parası olmayan bir insan, 2000-3000$ programa nasıl verebilir ? Nasıl temin edecek de o yanını gösterebilecek. Evet emek hırsızlığı belki ama bir yandan da amaç bunlar.
Bazı yerlerde katılmakla birlikte, bazı yerlerde katılmıyorum.

Öncelikle evet, her korsan virüs barındırıyor doğru bir argüman değil. Her korsan uygulama/oyun virüs barındırmıyor fakat şu unutulmamalı ki virüs içeren korsan yazılımların oranı az falan değil. Korsan hakkında bilgisi fazla olmayan bir kullanıcı, korsan bir şey indirmeye çalıştığında kolayca bilgisayarını virüse boğabilir.

Korsan kullananları "çalınabilecek bir şeyi yok" sınıfına koymanız yanlış. Bu korsan kullanıcılarının da çalınabilecek banka hesapları ve dijital oyun hesapları var. Ek olarak sistemleri iyi olup, dijital ürünlere para vermeyi enayilik görüp para vermeyen akıllı insanlarımız da var.

Şu ana kadar korsan yüzünden sıkıntı yaşayan birçok insan gördüm, eskiden korsan yüzünden bizzat ben sıkıntı yaşadım fakat her korsanın virüs içermemesi hakkında size katılıyorum.

Kaç kere program indirdim hiçbir eksisini görmedim. Hatta şu anda kullandığım uTorrent'i de oradan indirdim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam photoshop almak çok tuzlu bir işlem ama bu tarz yerlerden indirirseniz ne olacağını bilemezsiniz, riskli olur. Bunun yerine photoshopun yerini tutmasada ücretsiz bir yazılım olan GIMP'i denemenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı