Futbolcu olmak

Öncelikle hayatımda ilk kez forum kullanıyorum, bir hatam olursa affola, özür dilerim.
Beyler ben 12 yaşımdan beri futbol oynamaya başladım sehrimin amatör takımlarında.
12 yaşımda U13.
13 yaşımda U15.
14 yaşımda U15.
Şu an 14 yaşındayım ve artık bence biraz ilerlemem gerektiğini ve en fazla 18'imde prof olmam gerektiğini düşünüyorum. Sizce saçma bir hayal mi yoksa olabilir mi?
Ülkede biraz zor ancak asla ama asla vazgeçme. Bu dünya korkaklara ait değil. Başarmak için başlamak gerek.

Realist olmayı severim. Tabi hayalleri gerçekleştirmek, gerçekleştirebilmek çok güzel ve gurur verici. Futbolda çok keskin ve farkedilebilir bir yeteneğin yoksa kulüplerde tanıdık vb. kişiler yoksa birkaç küçük takım dışında pek de güzel bir kariyerin olması bana biraz zor gibi geldi. Bu arada dediklerim şevkini kırmasın sadece benim düşüncelerim.

Haklısın abi dediklerin doğru işte ben şey düşünüyordum acaba bal liginde bir takıma girebilsem belki sansa bala cikadik 3.lige en azindan prof olursam devami gelir diye dusundum.

İşin biraz daha zor. Büyük şehirlerde hem daha çok hem daha büyük takımlar var. Çalışman lazım hem de çok.

Işte o da şanssızlık biraz yani antep Diyarbakır gibi şehirlerde yanımızda yani onlardan profesyonel teklif gelirse hiç düşünmeden giderim ailemde destekler ama zor kısım burası oluyor teklifi almak acaba scotium gibi uygulamalar ise yarar mi?

Devam et. Ben 9 yıl önce profesyonel bir takıma gidiyordum fakat ailem beni engelledi. Şimdi ağlıyoruz hep birlikte :D Sakın yolundan şaşma devam et. Olmaz gibi gelmesin emin ol oluyor sadece devam et.

Işte o da şanssızlık biraz yani antep Diyarbakır gibi şehirlerde yanımızda yani onlardan profesyonel teklif gelirse hiç düşünmeden giderim ailemde destekler ama zor kısım burası oluyor teklifi almak acaba scotium gibi uygulamalar ise yarar mi?

Denemekten zarar gelmez.

YouTube kanalları ara sıra işte abonelerimin futbolunu yorumluyorum falan yapıyor bildiğim kadarıyla scout ekipleri ara sıra göz atıyormuş. Onları da dene.

Haklısın abi dediklerin doğru işte ben şey düşünüyordum acaba bal liginde bir takıma girebilsem belki sansa bala cikadik 3.lige en azindan prof olursam devami gelir diye dusundum.
Spora yönelen küçük yaştaki çocuklarda benim gözlemim doğrultusunda eğitim hep ikinci plana atılır. Bunu okulda ders varken idmana giden, maça giden öğrencilerden sen de görebilirsin. Tabii ki dediğin ligde bir şans yakalarsan peşini bırakma. Benim sana abin olarak verebileceğim öğüt işini şansa bırakma. Her zaman okulunda derslerine sıkı sıkı sarıl ki ligde şans bulamazsan kolunda bir altın bileziğin bulunsun. Bu zamana kadar hayatta hep ikinci planı yaparak ilerledim ve faydasını çok gördüm. Yeri geldiği zaman B planına geçmek senin bundan sonraki hayatını bütünüyle etkileyecek. Çocukluk hevesiyle ileriki senelerini rahat geçirme şansın varken kendini riske atma. Hem spor hem okul.

Spora yönelen küçük yaştaki çocuklarda benim gözlemim doğrultusunda eğitim hep ikinci plana atılır. Bunu okulda ders varken idmana giden, maça giden öğrencilerden sen de görebilirsin. Tabii ki dediğin ligde bir şans yakalarsan peşini bırakma. Benim sana abin olarak verebileceğim öğüt işini şansa bırakma. Her zaman okulunda derslerine sıkı sıkı sarıl ki ligde şans bulamazsan kolunda bir altın bileziğin bulunsun. Bu zamana kadar hayatta hep ikinci planı yaparak ilerledim ve faydasını çok gördüm. Yeri geldiği zaman b planına geçmek senin bundan sonraki hayatını bütünüyle etkileyecek. Çocukluk hevesiyle ileriki senelerini rahat geçirme şansın varken kendini riske atma. Hem spor hem okul.

Abi LGS'de 75 net yaptım sehrimin en iyi 2.okulundayım fen lisesi şu anda 9'um zaten sadece yazılı olacağım sınav yılım da değil diye 11'e kadar futbola biraz daha ağırlık vermek istiyorum.

Abi LGS'de 75 net yaptım sehrimin en iyi 2.okulundayım fen lisesi şu anda 9'um zaten sadece yazılı olacağım sınav yılım da değil diye 11'e kadar futbola biraz daha ağırlık vermek istiyorum.
Ne güzel işte ikisini aynı anda götürmeyi becerirsen çok güzel olur. Bu arada üniversite sınavında şu an geçirdiğin seneler çok değerli. Zamanı geldiğinde kafanı duvarlara vurursun ben neden önceden çalışmadım zamanında yapmadım diye. Unutma söylediklerimi. İlerde büyüyünce sağ kalırsam yaz bana. Dediklerimin değerini anlayacaksın vakit gelince.

Hayallerinden sakın vazgeçme önünde hangi engel olursa olsun devam et. Antrenmanlarda ve maçlarda takımının en iyisi ol, kendini ön plana çıkar ve en önemlisi çok çalış. Kendini gösterdiğin zaman zaten sana teklifler gelecektir. Başarılar dilerim.

Geri
Yukarı