Futbolda kondisyonum nasıl artar?

He bu arada derslerine önem ver. Şuan 8.sınıf mısın 9 mu bilmiyorum ama eğer 8 isen günde 30dk çalışsan bile yeterli. Anadolu lisesine gitmen bile senin için iyi olacaktır. Hem lisenin pek bir önemi yok önemli olan lisede çalışmak. Okul okumayanlar bile doktor mühendis vs. oluyor. Benim derslerim çok iyi ancak futbol'dan dolayı önem veremeyceğim diye korkuyorum. Gene de günde 1.5 2 saat çalışıyorum ki garanti olsun. Zaten futbolcu olursan üniversite'yi bitirmek çok kolay sana özel program yapılıyor. Üniversiteyi de bitirir hazırda bir işini bulundurursun

Mesela sana önerim bilgisayar ile ilgileniyorsan, yazılımda vs. kendini geliştir. oyun flan yap kendine. Çünkü yazılımcılar artık ''garanti'' iş buluyor özellikle genç yaşta kendini geliştirirsen bankalar flan sana güzel para öneriyor ileride. Mutlaka iş bulursun illa iyi üniversite okumana gerek yok. Dediğim gibi merakın varsa yazılımda da kendini geliştir.
Dostum Selamın Aleyküm, bende konuyu açan kardeşim gibi profosyonel futbolcu olmak istiyorum , önermişsiniz ama bende hız ve kondisyonumu arttırmak istiyorum. Futbolu çok seviyorum, kupaları,futbol tarihini ve bilgilerini araştırıyorum,notlar alıyorum,birazdan da dünya kupasını yazacağım. 2 hafta önce şınavla,mekikle,barfiksle başladım sonra sahada 15 dakika jogging yaptım ve 15 dk da koşu ,depar yaptım,ama sınavlar başladığı için devam edemedim 2 haftadır ,ve sınavlarda çok iyi geçti Yüce Allah'a çok şükür. Balıkesirde yaşıyorum ve bu şehir güzel olsa da futbol açısından güzel bir şehir değil ,bu şehirde nasıl futbolcu olabilirim hocam ne tavsiye verirsiniz?.İki ayağımı da kullanabiliyorum, defansif orta saha ve sağbek oynadım hep şu ana kadar , beden öğretmeni de da bana yardımcı oluyor Yüce Allah razı olsun. Annem -babam ayrı 5-13 yaş arası çok zor geçti ailem için ,çok sıkıntılıydı hala da sıkıntılı ama yaşıyoruz Yüce Allah'a şükürler olsun. Ve bu sıkıntılar yüzünden hiç altyapılarda futbola başlayamadım , götüren olmadı zaten hocam,işte böyle benim de hikayem.Allah herkesin yanında olsun,önerileriniz nelerdir . Daha diğer hedeflerimi anlatacağım lakin sizin cevap vermenizi bekleyeceğim,sağolun.

Youtube'da Four Life adında bir kanal var. Eskiden kanalı izleyerek bir şeyler yapmaya çalışmıştım ama devamı gelmemişti :D Bir bakın bence

Yeni konular

Geri
Yukarı