FX 6100 Sistem Kilitlenme Sorunu

hardnrocker

Kilopat
Yaklaşık bir sene önce arkadaşımın dükkanına Media Market ten sistem topladık. Yaklaşık olarak aynı sistem. FX 6100, AMD R7 260x, Kingston 4+4=8 GB RAM 800 MHz, Kingston SSD, Cooler Master 500 rs-psap PSU'lu kasa.
Bir senedir kafayı yedik arkadaşla. Ben yardımcı oldum bileşen seçiminde ve kilitlenme süresi boyunca. Denemediğim yol kalmadı gibi donanımsal olarak. RAM denedim, SSD çıkardım, HDD taktım, klavye, mouse vs. güç dengeleyici ve elektrik kesintisi için tunçmatik kesintisiz güç kaynağı aldırdım.
Dükkanda kilitleniyor. Eve getirip stres testlerine sokunca sorun çıkmıyor parçalarda. Yok arkadaş, kilitlenme devam ediyor dükkana getirince. Evde bir kere yakaladım kilitlenmeyi.

İlk 2-3 ay ben uğraştım. İşin içinden çıkamayınca Media Market servise gönderdim. Tam 4 kere gitti geldi. Sorun bulamıyorlar. Anakart sorunu gibi geldi bana. Bir ara USB 3 portları çalışmamazlık yaptı fakat sonradan düzeldi. Farklı işletim sistemleri denedim.

Tüketici mahkemesine şikayete gideceğiz. Parçaları değiştirmiyorlar. O kadar para saydık fakat Media Market çok ilgisiz. Bir daha oraya adım atmam, olanları gördükten sonra. Parçaları topladıktan sonra üstüne para istiyorlar bir de en son gittiğimizde. Bir arkadaş yardımcı oldu orada, artık muhabbet kurduğumuz Allah tan, yoksa hepten papaz olacaktık.

BIOS indirdim siteden güncel ve eskisini. Zaten iki tane var. Onlar da olmadı. Demin şunu fark ettim. BIOS'a USB 3 portunda bir şey takılıyken girince kilitleniyor. Parçayı çıkartıp girince normal şekilde girebiliyorum. PS2 klavye deniyorum şu an. Sonuca yaklaşmak üzere miyim bilmiyorum. Yeni, başka marka anakart aldırmak da istemiyorum. Aynı sorun olursa boşa masraf.

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam. Aklıma geldi, fakat takmayacağım. Artık kilitlenme yapmıyor. Kilitlenen bilgisayardan yazıyorum. Hala sorun çıkarmadı ekran kartını değiştirdikten sonra. Büyük ihtimal ya ekran kartı arızalı, ya bu seride bir sorun var, ya da donanım ile uyumsuz.
Benim sisteme takıp onun kilitlenmesini beklemek istemiyorum. Belki sistemime de zarar verebilir. Asus firması ile telefonda görüştüm. Yaşadığım sorunları anlattım. İş kaybı yaşadığımı ve firmanın ilgilenmediğini yazdım. Ekran kartını gönderiyorum. Artık değiştirirler mi ya da başka modele mi geçerim bilmiyorum. Bekleyip göreceğiz. Sonucu buraya yazarım.
Umarım lehinize sonuçlanır öyleyse.

Umarım lehinize sonuçlanır öyleyse.
İnşallah, teşekkürler.

Arkadaşımı bekledim göndermesi için ürünü. Fakat işlerinden dolayı ilgilenemedi. Ben ilgileneyim dedim yardımcı olmak için. Mart 21 tarihinde servise girdi. Mart 27 tarihinde BIOS güncelleyip, temizliğini yapıp geri göndermişler. Telefon ile ve de yazı ile de değişim talebimi belirtmeme rağmen ASUS ürünü geri göndermiş. Ben de bir ihtimal deyip ürünü test ettim. Fakat durum yine aynı. Takıldığı sistemi bir süre sonra kilitliyor. Testlerden, oyunlardan başarı ile çıksa da, internette gezinirken, masaüstünde, program kullanırken kilitleniyor. Bazen peş peşe seri halde, bazen ise saatte bir kere sistemi kilitliyor ASUS R7260X 2GD5 OC ekran kartı. Bugün tekrar servise gönderdim. Önceki gönderdiğimde ve bu gönderdiğimde de kilitlenmeye dair videolu anlatımımı da ekledim DVD olarak. ASUS servisi çok fenaymış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı