FX 6300 ile RX 570 uyumlu mudur?

Hilmi0972

Hectopat
  • FX 6300 (geçici olarak)
  • 8 GB 1866 MHz DDR3 RAM
  • R7 250 2 GB (değişecek)
  • 400W güç kaynağı (değiştirip değiştirmeyeceğime siz karar verin)
Merhabalar. Hazır internette indirim varken ekran kartı sipariş vereyim dedim RX 570 8 GB modelini sipariş verdim. Şu an durumum müsait olmadığı için işlemci anakartı sıfır alamıyorum maalesef, onun yerine FX 8350 modelini temiz 2. el olarak almayı düşünüyorum sizce FX 6300 ile çok sıkıntı çıkarır mı ya da FX 8350 ile değiştirdiğimde sorun çıkartmaya devam eder mi? Dediğim gibi lütfen anakart, işlemci, RAM'i değiştir gibi şeyler yazmayın gerçekten. Şu an müsait değilim, ileri dönemlerde belki. Tek yapabileceğim şey işlemciyi 2 el alarak 8350'ye yükseltebilirim. Bir de 2. el 8 GB RAM alıp 16'ya yükseltebilirim. Lütfen 2. el güvenme yazmayın, bilgisayar teknik servis alım satım işi yapan çok yakın bir tanıdığım var, eline FX işlemcili çok bilgisayar geçiyor, içinden temizini seçip benim işlemciyle değiştirebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle 400W güç kaynağı sıkıntı oluşturacaktır ilerisi için, ucu ucuna da yetebilir ama değiştirme imkanın varsa değiştir. Soğutman el veriyorsa bir miktar hız aşırtmasıyla ve oyunlarda grafikleri yüksek tutmanla idare eder FX 6300. FX 8350'de daha az oranlarda darboğaz olacaktır, pek rahatsız edici olacağını sanmıyorum. Ayrıca çift kanal bellek sisteme nefes aldırır, elbette ekle. Yine de söyleyim biraz ölü yatırıma kaçıyor bunları yapmak.

Öncelikle 400W güç kaynağı sıkıntı oluşturacaktır ilerisi için, ucu ucuna da yetebilir ama değiştirme imkanın varsa değiştir. Soğutman el veriyorsa bir miktar hız aşırtmasıyla ve oyunlarda grafikleri yüksek tutmanla idare eder FX 6300. FX 8350'de daha az oranlarda darboğaz olacaktır, pek rahatsız edici olacağını sanmıyorum. Ayrıca çift kanal bellek sisteme nefes aldırır, elbette ekle. Yine de söyleyim biraz ölü yatırıma kaçıyor bunları yapmak.
Şuan gerçekten durumum müsait deği daha yeni telefon ehliyet aldım ve motorsiklet alıcam bilgisayara sadece ekran kartı alabilecegim için ekran kartı alıyorum
2 3 sene sonra kardeşime vericem komple sıfır bı bilgisayar alıcam bı sıkıntı çıkmazsa
Pubg GTA 5 rust gibi oyunlar oynuyorum şuan ki ekran kartımla kaldırmıyor
Önceden R7 370 vardı onda performans iyiydi yüksek ayarlarda olmasa bile yine grafikleri bulandırmadan oynanıyodu o kart bozulunca en eski kartıma R7 250 döndüm malesef
Şimdi RX 570 sipariş verdim bakalım hayırlısı
He birde everst 600 w güç kaynağı yeterlimidir sence şuan onu alabilirim 200 TL civarında indirimle baya Uygun

@Hilmi0972 Bende de FX-8350 ve RX 570 Nitro+ modeli var. 500W lık bir PSU gerekiyor. Çünkü ekran kartı da işlemci de çok güç istiyor. FX-6300 sıkıntı çıkaracaktır dar boğaz konusunda ama 4.00GHz'lik FX-8350 iş görüyor. Bende işlemcimi satıp Ryzen 5 2600 alacağım.

Son düzenleme:
Şuan gerçekten durumum müsait deği daha yeni telefon ehliyet aldım ve motorsiklet alıcam bilgisayara sadece ekran kartı alabilecegim için ekran kartı alıyorum
2 3 sene sonra kardeşime vericem komple sıfır bı bilgisayar alıcam bı sıkıntı çıkmazsa
Pubg GTA 5 rust gibi oyunlar oynuyorum şuan ki ekran kartımla kaldırmıyor
Önceden R7 370 vardı onda performans iyiydi yüksek ayarlarda olmasa bile yine grafikleri bulandırmadan oynanıyodu o kart bozulunca en eski kartıma R7 250 döndüm malesef
Şimdi RX 570 sipariş verdim bakalım hayırlısı
He birde everst 600 w güç kaynağı yeterlimidir sence şuan onu alabilirim 200 TL civarında indirimle baya Uygun
Everest almanı tavsiye etmeyiz, ürünlerinde yanma ve patlama gibi sorunlar çıkarıyor genel marka olarak. 50-60₺ ekleyip aşağıdakileri almanı önerebilirim:

FX-8300 kullanıyorum bu işlemciye RX 570 yada 580 alacağım. Ne olursa olsun bir sistemde ekran kartını biraz yüksek tutmak iyidir. İleri de sistem tamamen değiştiği zaman ekran kartını kullanmaya devam edersin çünkü. Bu arada pek darboğaz olacağını sanmam. Sağlam soğutucu ile overclock yapıldığı zaman hissetmezsin bile öyle tırt bir işlemci değil. Ben şuan 4.2 GHz'de kullanıyorum ekran kartımı aldığım zaman 4.4 yada 4.5 GHz yapıp bir süre daha kullanacağım. Ölü yatırım diyenlere bakma. Elimizde zaten imkan olsa uğraşmaz Ryzen sisteme geçeriz ama öyle olmuyor işte.

Fx 8350'yi GTX1080 grafik kartım ile kullandığım halde çok memnunum. Rx570 ile uyumlu ikili olurlar darboğaz yaşatmaz oyunlarda. Oyunlar Dx12 programlama arayüzü ile birlikte tek çekirdek yerine çoklu çekirdek kullanımına adapte olmuş durumda. Fx8350'nin çoklu çekirdek performansı ise gayet yüksek.
Sanıldığının aksine güçlü bir işlemci aslında.

FX-8300 kullanıyorum bu işlemciye RX 570 yada 580 alacağım. Ne olursa olsun bir sistemde ekran kartını biraz yüksek tutmak iyidir. İleri de sistem tamamen değiştiği zaman ekran kartını kullanmaya devam edersin çünkü. Bu arada pek darboğaz olacağını sanmam. Sağlam soğutucu ile overclock yapıldığı zaman hissetmezsin bile öyle tırt bir işlemci değil. Ben şuan 4.2 GHz'de kullanıyorum ekran kartımı aldığım zaman 4.4 yada 4.5 GHz yapıp bir süre daha kullanacağım. Ölü yatırım diyenlere bakma. Elimizde zaten imkan olsa uğraşmaz Ryzen sisteme geçeriz ama öyle olmuyor işte.
İşte benimde kafamdaki bu
Aslında dediğim gibi 2 3 seneye sıfır PC toplamak istiyorum ama Allah Kerim o zaman ki durumuma bağlı
O zaman da illaki biraz daha rahatlıcam ama yine kafamdaki rahatlıkta olmassam bari şuan ki kullandığım eski kartı alır bu sisteme takar kardeşime verir RX 570 çıkarır yeni sisteme takarım en azından azıcık da olsa faydası olur diye düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı