FX 6300 ve GTX 960 sistem darboğaz sorunu

• Konuyu başlatan Hder
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 6B

Hder

Hectopat
Daha fazla  
Sapphire R7 265 2GB 256BİT DUAL-X kartım mevcuttu ama erken emekli olduğundan dolayı değiştirmek zorunda kaldım ve ASUS STRİX GTX 960 4GB OC satın aldım. 2. el ama darboğaz söz konusu. GTA V'de %50 %70 %90 %80 böyle oynuyor ve çoğunlukla 50-60-71 falan kullanıyor kartı. Eski kartımda %99 altına inmiyordu kullanım ve işlemcimi 4.5GHz'e yükselttim ama hala mevcut. PUBG'de de oluyor ama GTA kadar olmuyor. Diğer oyunları deneme şansım daha olmadı ama bir darboğaz söz konusu, ne yapabilirim? Yoksa tek çarem işlemciyi değiştirmek mi olacak?

• EKRAN KARTI ASUS STRİX GTX 960 4GB OC
  • İŞLEMCİ AMD FX6300
  • ANAKART MSİ 970 GAMİNG
  • RAM HYPERX 8GB CORSAİR 4GB = 12GB DDR3 1600MHZ
  • PSU FSP HYDRO 700W

Online tarafı sisteme daha çok yük bindiriyor, çözünürlük düşür birde hala aynı şekilde darboğaz mı olucak?

Temiz şekilde FX 8350 ye geç kafan rahat olsun ama bunu yaparken işlemcini sat veya takas üstüne para şeklinde al, bu iki yöntemdede en fazla 150-250 arası miktarı elinden çıkart zaten artık ederi o olduğundan rahat bulursun.

@The Çözünürlüğü düşürünce de değişen bir şey olmadı. :)
Fx 8300 de işimi görür dimi yakınlarda bir tane buldum. Darboğaz yapmıyor galiba bir tane video da izliyorum gayet iyi olmadı onunla mı konuşup anlaşsam ?

Amd 6300 6 çekirdek işlemci 4.10 Ghz
Asus gtx 960 4 gb ekran kartı
8 gb RAM
120 gb ssd bu özellikteki PC’yle pubg mobile da kasma ve donma yaşıyorum oyunda yere inerken fps 4 lere kadar düşüyor bir süre sonra 19 civarı oluyor ancak rakip gördüğüm zaman yine aynı şekilde kasma ve donma yaşıyorum grafik ve emülatör ayarlarını düşürmeme rağmen ve yaklaşık 1 haftadır bu sorunu çözmeye çalışıyorum yardımcı olursanız çok çok sevinirim. Bu arada cs go yu gayet akıcı oynuyorum.
İşlemcin tam sınıra dayanmamış ayrıca darboğaz olsada bu denli olacağını sanmıyorum.
Çözünürlük değiştir ve arkada çalışan her şeyi kapat. İşlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını kontrol et ve BIOS güncelle.
Sizden kendi sorunum içinde cevap bekliyorum ilginize teşekkürler

Dosya Ekleri

• IMG_8210[1]-min (1).JPG
    IMG_8210[1]-min (1).JPG
    814,2 KB · Görüntüleme: 24
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı