FX 6300 ve GTX 960 sistem performans sorunu

mhmtkara

Hectopat
  • AMD FX 6300 işlemci
  • Asus M5A78L- M LX3 anakart
  • 8 GB tek slot RAM
  • 120 GB SSD
  • 500 GB HDD
  • Asus Nvidia GTX 960 Strix 4 GB 128bit ekran kartı
  • Gigabyte kasa 420 watt power supply
Görüldüğü gibi sistemim budur. Oyunlarda yeteri kadar verim alamadığımı düşünüyorum. Daha doğrusu PUBG'de kalabalık yerlerde FPS yerlerde geziniyor (15-20'lere kadar düştüğü oluyor ). Ayrıyeten bilgisayar bazı zamanlar oyunda olayım veya olmayayım kendiliğinden restart atıyor. Power'ın düşük olmasından kaynaklanıyor diye okudum birkaç yerde. FPS'in düşük olması, kendi kendine restart atma vs. durumları powerin yeterli olmayıp ekipmanları besleyememesinden kaynaklanıyor olabilir mi? Çünkü aynı sisteme veya eş değerde sisteme sahip insanlarla iletişime geçtiğimde böyle sorunlar yaşamadıklarını belirttiler. Bir de overclock konusunda birkaç merak ettiğim konu var. Biraz karmaşık bir yazı oldu kusura bakmayın :). Anakartın overclock olmadığını duydum. İşlemciye veya herhangi bir donanıma overclock konusunda bilgili birisiyle birlikte overclock yapma durumum var mı acaba? Bilgisi olan ve yardım edebilecek arkadaşlardan yorum alabilirsem çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun platform, PSU değil. İşlemciniz oyun için uygun değil, GTX 960 için de yeterli değil.
Güncel platformlardan birine geçmelisiniz.

Teşekkür ederim. Anakartıma uygun daha üst seviye işlemci yok sanırım. O yüzden anakart ve işlemci birlikte değiştirmek zorundayım. Tercihen Intel destekli anakart önerebilme şansınız ve işimi görebilecek bir işlemci söylemen şansınız var mı acaba?

Güncel bir mimariye geçecekseniz, bellekler de değişecek.
Ayrıca hepsi için bütçe belirtmeniz gerekiyor.

Hmm. belleklerin değişeceğini düşünmemiştim. 2. el aldım sistemi 1 hafta kadar oluyor. O yüzden şuanlık verebileceğim max bütçe 600-700 Tl. Tabi bu bütçeylede zor gibi görünüyor :). Ancak istediğim son çıkan nesiller değil. i5 4 ile 6. nesil arasında 2. el anakartıyla beraber bir şey almaktı. İşimi görür diye tahmin ediyorum

Ne yapacağım konusunda bir fikrim yok malesef. Beni biraz daha rahatlatacak ve oyunlarda ki perfonması arttıracak işlemci istiyorum anakart ve işlemci değişimi mi yapsam yoksa FX 8350 ye mi yükseltsem kararsızım. Anakartımında destekleyip desteklemediği konusunda da bilgisizim :)

Ne yapacağım konusunda bir fikrim yok malesef. Beni biraz daha rahatlatacak ve oyunlarda ki perfonması arttıracak işlemci istiyorum anakart ve işlemci değişimi mi yapsam yoksa FX 8350 ye mi yükseltsem kararsızım. Anakartımında destekleyip desteklemediği konusunda da bilgisizim :)
anakart soketiniz am3+ yani FX8350 için uygun. FX 8350 takılabilir OC yapılırsa daha iyi olur.
AMD FX 8350 4GHz AM3+ Bulldozer 32nm 125W İşlemci - Nanokatalog

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı