FX 8150 Overclock

Ya harbiden bir terslik var, işlemci ve soğutucu ile nasıl 85 derece ya. Birde 4 GHZ.
Kendim denememiş olsam inanacağı ama yani 4,4 GHZ 1,450 CPU voltaj 1,31250 NB voltaj ile 55 dereceyi geçmiyor benim hiç, fan falan da Turbo modda değil, sessiz sakin çalışırken yani.

Soğutucu montajını düzgün yaptığından emin misin peki ? Termal macunda falan sıkıntı oldu mu hiç ?

- - - Güncellendi - - -

Voltajı ya da herhangi yanlış bir şeyi arttırmış olabilir misin? Bilemedim. 3.8 dene...
Performans moduna alınca bile 3,9 veya 4 GHZ'ye çıkıyor. Bence 3,8 gereksiz. Sence neden olabilir kardeşim ?

Alperen BIOS'u sıfırla ve 3,6'da voltajsız sıcaklık değerlerini ilet, sıkıntı varsa 3,6'da belli olur. Prime 95 ile yarım saat sıcaklık testi yapsan yeter.
3,6'da voltaksızken sıcaklık sorunu oluyorsa sende bir hata var demektir :D Şimdiden söyleyeyim, 3,6 GHZ voltasjsız yük altında 50 geçmemeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim 125W TDP'li işlemcim bile stok frekanslarda CM Hyper 212X'le prime95 açtığımda en fazla 45 derece oluyor...
Benimde 45'i geçmiyor stok frekans ve bu soğutucu ile %100 yük altında.

Kesin montajda bir hata yaptı.

Daha önce söylemiştim. Benim stok fanda da ısı değerleri çok yüksekti. Hadi 1 kere hata yaptım diyelim 10 kere yapacak değilim ya. Bu soğutucu neredeyse 20 derece düşürdü ısıyı. Ama soğutucudan farklı bir ısı problemim olduğu açık...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı