FX 8150 Overclock

Maximum 61-66 arası çalışan bir işlemci 75 ile nasıl çalışabiliyor ? Enteresan bende 64 te çalışıyor tam yükte, eğer 66 olursa sistem otomatik kapanıyor :)

- - - Güncellendi - - -

Maximum 61-66 arası çalışan bir işlemci 75 ile nasıl çalışabiliyor ? Enteresan bende 64 te çalışıyor tam yükte, eğer 66 olursa sistem otomatik kapanıyor :)
Ha bu arada, OCCT'yi de esgeçme derim !

3,6'da 75 dereceye çıkması demek o soğutucuyu düzgün bir biçimde monte edemediğin anlamına gelir.
3,6'da 45 civarının üzerine çıkmaması gerek o soğutucu ile.

İşlemcide ne gibi bir problem olabilir ki ? Soğutucuyu nasıl monte ettiğini anlatır mısın ? Düzgün yapsan bu kadar olmazdı.
Birde 66 derecede falan mı kapanıyor ? Kullandığın program ney ? AIDA ile mi baktın ?

İmkanın var ise 3-5 fotoğraf koy, doğru mu yaptığını anlayalım. Gerçi biliyorsun bu işleri, yanlış yaptığını da sanmıyorum pek.
Ama yanlış yapmasan bu kadar yükselmez değerler :D Çelişkide kaldım. İşlemcinin içinde mangal falan mı yapıyor bir aile, anlamadım gitti.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı