FX-8150 overclock

canoderratata

Kilopat
Makaleler
45
Yer
Kırşehir
İşlemciyi BIOS'tan turba moda alarak overclock yapmak istiyorum. Seçip kaydederek çıktıktan sonra bilgisayar yeniden başlatılıyor fakat normal modda. Biryerde hata mı yapıyorum ? Yoksa yapmam gerek başka birşey mı ?

Çıktıktan sonra F10 tuşuna basarak kaydet dediğine emin misin? Ayrıca bilgisayarında Deep Freeze gibi bir program mevcut mu?

BIOS Version 1503. Turbo moda almış BIOS'a girince fark ettim. Ben normal modda sanıyordum çünkü bilgisayarımın özelliklerine tıklayıp baktığımda 3.6 GHz. Fakat BIOS'ta gözüken 3.9 GHz civarında 4 GHz'e yakın.
BIOS güncellemesi 1605 çıkmış. :) BIOS'u güncelledim tekrar turbo moda aldım .BIOS'ta ve CPU-Z de 3.9 GHz civarında gözüküyor ama bilgisayarımda hala 3.6 gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü Bilgisayar'da işlemcinin modeline göre sahip olduğu frekansı yazar. CPU-Z'in geliştiricisinde işlemcinin gerçek zamanlı saat frekansını nereden okuyacağına dair adres (register) bilgisi vardır ve bu bağlamda o yazılım gerçek zamanlı okuma yapar.

Recep abi bu arkadaşın anakart ve işlemcisi benden daha üst modellerde. Ama ikimizinki de 3.9'a çıkıyor.

Daha yükseğe otomatikmen çıkması için ne yapabiliriz ? Onun parçaları daha iyi , en azından onda 4.0 olsa fark var diyeceğim.
Ama aynı değere yükseliyor. Kendiliğinden 4.2 GHZ gibi bir değere çıkması için ne yapmalıyım ?

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı