FX 8300 ve R7 370 Oyunlarda Kasma ve Donma Sorunu

Sadomadoking

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Windows 10 x64 Pro 1703 numaralı sürümü kullanmaktayım. Bütün Update'ler kurulu oyunlar için gerekli olan Microsoft Visual 2005-2017 sürümleri, Adobe Flash ve Air Sürümleri, DirectX, OpenAl ve diğer tüm bileşenlerin hepsi kurulu bilgisayarımda ama bir türlü çözemediğim oyunlarda kasma ve donma problemim var.

Örneğin geçen gün nostalji olsun diye 2005 yılında çıkan Need For Speed Mostwanted Black Editon indirip kurdum oyuna başladım ve inanılmaz derecede bir takılma söz konusu. Msı Gaming App ile Fps ve sıcaklığını kontrol ettim Fps hep 60 ve üstü olarak gözüküyor. Sıcaklık ise 40-45 arası oluyor. Buraya kadar sorun yok ama nedense oyun hep böyle ilerliyor inanın 50 TL'lik ekran kartı ile oynanacak oyunu ben 500 TL lik ekran kartında oynayamıyorum.

Deneme amaçlı Just Cause 3, Car Mechanic Simulator 2018, Call Of Duty Remastered ve Need For Speed Run kurdum bu oyunlarda da aynı sorun var hep takılma söz konusu sıcaklık değerlerim normal işlemcim oyunda 40 derece boşta 29 derece ekran kartım oyun oynarken en yüksek 60 derece. Boşta 35 derece harddisklerim sağlam hepsini defrag yapıyorum kontrol ediyorum. Hd Tune ile bakıyorum sorun gözükmüyor. Harici Diskime kurdum yine aynısını yapıyor bana birisi monitörden yapar dedi ama bilemedim Windows'u daha yeni kurdum ondan olacağını da sanmıyorum.

Sistemim ;
  • AMD FX 8300 4.2 GHz
  • Msı Gaming 970 Motherboard
  • Msı Gaming R7 370 2GB 256 Bit GDDR5
  • Gskill RipJawsX 8 GB Dual Kit
  • Cougar Cmx 700w PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı