FX 8320 CPU'nun OC performansı nasıl?

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi bu işlemciye OC ne kadar mümkün? FSB ile de OC miktarı artmakta. Anakarttaki mosfetlere ve chipsete soğutucu bağlarsak performans ne kadar artar. Arabalardaki radyatörler ile Custom sıvı soğutma sistemi yapılabilir mi?(Tabii ki küçün ince olanlardan bahsediyorum)
Fikirlerinizi merak ediyorum.

Eğer mümkünse elimdeki sistemi bu sistem ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Sistemim E7500IŞLEMci DDR3 4 GB RAM GeForce 210 ekran kartı LGA 775 ASUS anakart.

Almak istediğim sistem 970 chipsetli bir AM3+ anakart.
İşlemci FX8320 işlemci.
8 GB DDR3 RAM.
Ekran kartı artık bütçeye göre bakacağım bir şeyler.
Zaten oyun pek oynamıyorum ekran kartına pek ağırlık vermeyebilirim.

İşlemci hızı benim için ön planda şu an da ve bir de sistemi ucuza getirmek. Bu sistemi satarak toplayabilirim o sistemi. Üzerine tabii ki para eklenecektir.

Olsun. İkinci el B450M ve R3 3100G sistem toplamak varken anlamsız.

400 TL işlemci olunca bence 8 çekirdekli bir işlemci için makul gibi duruyor ve benim için şu anda işlemci önemli ekran kartını ileride yükseltirim. Ama teoride bence 9 GHz'ye ulaşması mümkün sizce güzel soğutma ile bu değere çıktığımda kaç Watt'lık bir PSU gerekecektir.

400 TL işlemci olunca bence 8 çekirdekli bir işlemci için makul gibi duruyor ve benim için şu anda işlemci önemli ekran kartını ileride yükseltirim. Ama teoride bence 9 GHz'ye ulaşması mümkün sizce güzel soğutma ile bu değere çıktığımda kaç Watt'lık bir PSU gerekecektir.
OC yapacaksan 500W PSU almalısın.

Neden almayayım ki?
9 GHz'ye ulaşmış işlemciler var ama performansı ne bilmiyorum?
Sen hangi işlemci önerirsin böyle yüksek GHz'lere ulaşabileceğim ve güzel performans verecek.
Fiyatıda 500 TL olabilir Max.
İşlemci 9GHz olacak sen ne ile soğutacaksın? Sıvı nitrojen ile 9GHz oluyor.
Sen en fazla 5GHz kullanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı