FX 8320 CPU'nun OC performansı nasıl?

Custom sıvı soğutma kuracağım.
Tabii o kadar para bayılmayacağım sistem Max 3500 TL'ye falan denk geliyor hesabımla.
Hocam karışmak gibi olmasın ama custom yapacağınıza B450 S-2H ve 3100/3600 veya H-410-10100F/10400F alırsanız o ölü FX Serisi işlemciden kat kat fazla performans verir. Parçaları ne kadara satacağınız için de farklı bir konu açabilirsiniz. Ya da temizinden bir APU kurabilirsiniz. 4650G'nin performansı güzel güzüküyor.

EDIT: Hele hele 2. elden parça kovalarsanız çok güzel bir sisteminiz olabilir.

Hocam karışmak gibi olmasın ama Custom yapacağınıza B450 S-2H ve 3100/3600 veya H-410-10100F/10400F alırsanız o ölü FX serisi işlemciden kat kat fazla performans verir. Parçaları ne kadara satacağınız için de farklı bir konu açabilirsiniz.

Aslında ben OC yapmak istiyorum. OC'yi çok seviyorum o yüzden yazdım.
Ölü olduğunu bende biliyorum 8 çekirdek olunca cezbediyor insanı.
X3440 veya türevi bir işlemci düşünüyorum ama bakıcağım artık.
B450 anakart ve R5 1600'de bakabilirim.

Baştan söyleyeyim Custom sıvı soğutma ayarlayacağım, maliyeti düşürmek işin CPU üstü kısmı(ismini unuttum) ve anakart MOSFET chipset soğutma alanlarını bakır blok ile CNC yardımı ile sıvı soğutma alanına uygun hale getireceğim.

Kısaca anakarttaki bileşenleride Custom ile soğuacağım.

Ucuz olduğunu bildiğim için arabalardaki radyatörleri kullanmak istiyorum.

Custom sıvı soğutma kuracağım.
Tabii o kadar para bayılmayacağım sistem Max 3500 TL'ye falan denk geliyor hesabımla.
Hocam karışmak gibi olmasın ama custom yapacağınıza B450 S-2H ve 3100/3600 veya H-410-10100F/10400F alırsanız o ölü FX Serisi işlemciden kat kat fazla performans verir. Parçaları ne kadara satacağınız için de farklı bir konu açabilirsiniz.
Hocam karışmak gibi olmasın ama custom yapacağınıza B450 S-2H ve 3100/3600 veya H-410-10100F/10400F alırsanız o ölü FX Serisi işlemciden kat kat fazla performans verir. Parçaları ne kadara satacağınız için de farklı bir konu açabilirsiniz. Ya da temizinden bir APU kurabilirsiniz. 4650G'nin performansı güzel güzüküyor.

EDIT: Hele hele 2. elden parça kovalarsanız çok güzel bir sisteminiz olabilir.

Bunun fiyatı daha da düşer. Bu ayın içinde fiyat şişirilmiş. 1500 TL civarında normalde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ortalama bir kule soğutucu ile 4.5 GHz'ye kadar çıkarabilirsiniz.
İyi bir soğutunuz varsa (Noctua NH-D15, H110i vs gibi) ve birazcık şanslıysanız 5 GHz'ye kadar yolunuz var.

AMD FX işlemcilerin tekil çekirdek performansı biraz düşük olduğu için O.C ile frekansları yükseltmek oyunlarda büyük farklar yaratabiliyor.

Aslında ben OC yapmak istiyorum. OC'yi çok seviyorum o yüzden yazdım.
Ölü olduğunu bende biliyorum 8 çekirdek olunca cezbediyor insanı.
X3440 veya türevi bir işlemci düşünüyorum ama bakıcağım artık.
B450 anakart ve R5 1600'de bakabilirim.

Baştan söyleyeyim Custom sıvı soğutma ayarlayacağım, maliyeti düşürmek işin CPU üstü kısmı(ismini unuttum) ve anakart MOSFET chipset soğutma alanlarını bakır blok ile CNC yardımı ile sıvı soğutma alanına uygun hale getireceğim.

Kısaca anakarttaki bileşenleride Custom ile soğuacağım.

Ucuz olduğunu bildiğim için arabalardaki radyatörleri kullanmak istiyorum.
Hocam 8 Çekirdeğe şu an gerek yok edit ve yayın yapmıyorsanız.
Bütçeni yaz, olağan dışı hayaller kurma.
3500 demiş arkadaş

İkinci el Ryzen sistem toplayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

AMD Arşivi 1900₺'ye bunu topladıysa siz ikinci ele neler toplarsınız.

AMD Ryzen 5 1600 vs. AMD Ryzen 5 PRO 4650G - Benchmark & CPU Karşılaştırma
Peki APU toplamak 3500TL bütçesinde şu an biraz daha mantıklı değil mi?

Geri
Yukarı