FX-8320 + GTX 770'li Sistem oyunlarda kilitleniyor

beceriksizpro

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yeni aldığım sistemde 2 sorunum var. Parçalar şu şekilde:
  • -MSİ GTX 770 Twinfrozer ekran kartı
  • -AMD FX-8320 işlemci
  • -Asus M5A97 R2.0 anakart
  • - WD Caviar Blue 1 tb HDD
  • -Zalman Z11 Plus kasa
  • -Cooler Master Hyper 412s işlemci soğutucusu
Pc açtıktan sonra doğal bir şekilde oyun oynarken veya girerken birdenbire pc kitleniyor ve reset atmam gerekiyor. En büyük sorunum bu.
Bir diğer sorunum is bazı oyunlarda performans düşüklüğü. Oyunlar şu şekilde: Watch Dogs ve Battlefield 3 ikisinide GeForce Experience programında optimize ettim fakat oyun içinde arada sırada 0-1 fps ye düşüyor (kitleniyor) 3-4 saniye sonra geri geliyor. Genel olarak ta fps 25-35 arası iki oyunda da. Lütfen yardımcı olun.

Oyunlar orjinal ve Windows 7 ultimate 64 bit kullanıyorum. Windows orjinal değil. Nvidia ile ilgili bütün herşeyi silicem fakat Ddu ile temizlik yapma kısmını anlayamadım.

En başta kuracaktım ama yapamadım maalesef.

Arkadaşlar sorun devam ediyor korkuyorum lütfen yardımcı olun. Watch Dogs oyunundaki FPS düşüklüğü çözüldü fakat bilgisayar hala kilitleniyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşın dediği gibi Windows 8 64 Bit'e geç. Neresini yapamadıysan söyle yardımcı olurum veya Recep Abi'nin videoları vardı Win8 kurulumu ile ilgili. Birde sıcaklıklar ne alemde onlara da bakmanı tavsiye ederim

Arkadaşın dediği gibi Windows 8 64 Bit'e geç. Neresini yapamadıysan söyle yardımcı olurum veya Recep Abi'nin videoları vardı Win8 kurulumu ile ilgili.
Sistemimde DVD Rom yok USB ile yapmam gerekiyor ve kurarken istediği keyi yanlış girersem çok büyük sıkıntı oluyormuş. Sorunun sahte Windows'tan olduğu kesin mi?

Kardeşim, biz sana çözüm yolu öneriyoruz. Win7 artık devri geçmiş bir işletim sistemi. Necip Emre Taşkın arkadaşımız ve ahmet2014 arkadaşımız sana Win8.1'e geçmeni tavsiye etmiş. İşletim sistemini Win8.1'e terfi ettir. Ondan sonra fanlarını ve termal macunlarını kontrol et. Sorunun muhtemelen ısınma kaynaklı. Bu arada Fx işlemciler 970 chipset'li anakartlarda sorun çıkarabiliyor. Bu sorunu çözmek için anakartın bios'unu güncelle.

Sistemimde DVD Rom yok USB ile yapmam gerekiyor ve kurarken istediği keyi yanlış girersem çok büyük sıkıntı oluyormuş. Sorunun sahte Windows'tan olduğu kesin mi?
Hayır öyle bir şey demedim. Ben Windows'u korsan kullanıyorum ve key ile bir sıkıntım olmadı. Tabi ki korsan tavsiye etmiyorum ama şu anda kullandığım bilgisayar kötü olduğu için korsan kullanıyorum :)

Sıcaklıklarda sıkıntı olduğunu sanmıyorum nerelerden bakıldığını biraz anlatırsan ss alıp buraya koyabilirim.

Sistem 1 aylık ve macun yepyeni.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı