FX 8320 sistem kilitleniyor

Ahmet_Yiğit

Decapat
Merhabalar, bilgisayarım oyun oynarken donuyor ve 'dırrrrr' benzeri gürültülü rahatsız edici. Ben bilgisayarı kapatana kadar bitmeyen bir ses çıkarıyor ve bilgisayarı kapatmak için kapatma düğmesine 5 saniye kadar basılı tutmam gerekiyor. Bu durumun üstüne biraz düştüm ve sıcaklıkları kaydettim bunlar: Ekran kartımın sıcaklığı 60 dereceyi geçmiyor,iİşlemcim ise kapanmadan hemen önce baktığımda 72 dereceydi. Normal bir işlemci için fazla bir sıcaklık ama kendini kapatması gereken işlemci sıcaklığı 80 derece olduğu için işlemciden olduğunu düşünmüyorum. Bu durumun neyden kaynaklandığı hakkında fikirlerinizi ve çözüm önerilerinizi bekliyorum.
  • RX470 8GB Asus Strix
  • FX 8320
  • Aerocool Kcas 80+ bronz sertifikalı 600 Watt
  • 8GB 1600 MHz RAM
  • MSI 970 Gaming anakart

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS sürümünüz ve driverlarınız güncel mi?
Windows 10 kullanıyorsanız (ki kullanmalısınız) güncellemeleri yapın. (varsa)
Sorun çözülmezse temizden bir format atın. Sorun yine devam ederse donanım kaynaklı olabilir.

BIOS sürümünüz ve driverlarınız güncel mi?
Windows 10 kullanıyorsanız (ki kullanmalısınız) güncellemeleri yapın. (varsa)
Sorun çözülmezse temizden bir format atın. Sorun yine devam ederse donanım kaynaklı olabilir.

BIOS sürümüm ve driverlarımın hepsi güncel
Windows 10 kullanıyorum ve o da güncel
Daha önce format attım ve durum değişmedi

Hala çözüm aramaktayım

stok sogutucu mu kullanıyorsunuz ?
güzel bir kule tipi sogutucu ile denediniz mi
darbogaz sıkıntısı yaşıyor olabılırsınız
bende 8320 kullanıyorum kule tipi sogutucu ile şuan işlemci ovarlock lu 4.4 ghz de full yükte 66 dereceyi geçmiyor sogutucu modelim ooler Master HYPER 412 Slim
ovarlock yaparsanız 4.0 veya 4.2 sorun düzelebilir de

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı