FX 8320 ve GT 630 oyundayken donuyor

Barış Günay

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
İyi günler dilerim. Bilgisayar oyundayken rahatsız edici bir ses çıkarıp donup öylece kalıyor. Ekran kartından veya işletim sistemindeki bir sıkıntıdan şüpheleniyorum. Eskiden dosya yükleyip kontrol ediyordunuz sistemsel bir sıkıntı var mı diye. Şu anda da böyle bir uygulama varsa dosyaları yükleyebilirim. @Murat5038 başkan eskiden çok yardımın dokunuyordu bize, şimdi de yardım edersen sevinirim.

Sistem özellikleri:
Windows 10 Pro.
AMD FX 8320.
8 GB bellek.
GT630 ekran kartı.

Ekran kartını furmark ile test edebilirsiniz.
İşlemci ısı değerlerini kontrol etmenizde fayda var malum yaz ayı işlemcide ısınan bir işlemci.

Aida64 ile sistem kararlılık testi yaparken ısıları gözlemleyebilirsin. Tahminimce işlemci ısısından dolayı bilgisayar kendini kapatıyordur. Termal macun değişimini uzun zaman önce yaptıysan tekrar yapmanı önerebilirim.

Arkadaşlar sorun sanırım işlemcide. Adeta cehennem sıcaklığında çalışıyormuş 😀
ısı.png

Arkadaşlar bu ısı ekran kartı için de fazla değil mi? Bilgisayarın donması ısı yüzünden mi?
ısı2.png

Son düzenleme:
GT 630 kullanıcısıydım bir dönem. Soğutması çok da güçlü olmayan bir kart. Bu yüzden gayet normal ancak işlemci sıcaklığı çok yüksek. Termal macun değişimi yapmalısın. Eğer işe yaramazsa soğutucu almanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı