FX-8350 ve R9 290 Tri-X sistem toplandı!

RAM'ler yanlış takılmış, işlemci soğutucusu yanlış tarafa takılmış :). Ah Vatan Bilgisayar çalışanları ah! O tarz soğutucuların fanı kasanın arka egzoz tarafına doğru üfler. Neyse kardeşim hayırlı olsun, umarım servis yüzü görmezsin.

RAM'ler yanlış takılmış, işlemci soğutucusu yanlış tarafa takılmış :). Ah Vatan Bilgisayar çalışanları ah! O tarz soğutucuların fanı kasanın arka egzoz tarafına doğru üfler. Neyse kardeşim hayırlı olsun, umarım servis yüzü görmezsin.
Dostum artık sistem tavsiye ederken, "Parçaları alın kendiniz toplayın takıldığınız yerde yardımcı oluruz. " diyecek duruma geleceğiz.

Hayır. AMD Sistemlerde fanın yönü değişik oluyor. Intel sistemlerde RAM'e doğru üfler iken AMD sistemlerde PCI-Express veya onun tam tersi yöne üflüyor.

BilgisayarKurdu'nun Contact30 incelemesinden bir görüntü :)

jdhp4.jpg

Yalnız resimlerde yanlış takılmış olarak görüyorum, yoksa ben mi yanılıyorum :). Kasa montaj resminde ve ilk resimde açıkça yanlış takıldığı gözüküyor. Sonuçta o tarz işlemci soğutucularının fanı üst veya arka egzoz tarafına doğru üfleme durumunda olmalıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Egzoza döndürmenin bir anlamı yok. İşlemci soğutucunun fanı ısıyı atmak için değil havayı emmek için yapılmış ki işlemciyi soğutsun.

Yalnız resimlerde yanlış takılmış olarak görüyorum, yoksa ben mi yanılıyorum :). Kasa montaj resminde ve ilk resimde açıkça yanlış takıldığı gözüküyor. Sonuçta o tarz işlemci soğutucularının fanı üst veya arka egzoz tarafına doğru üfleme durumunda olmalıdır.
Katılıyorum. Zira bu durumda havayı PSU ya doğru üfleyecek ve hava sirkülasyonunu zorlaştıracak.

Şuan windows ve driver kurulumu ile uğraşıyorum, bundan sonra kasanın içi ile ilgilenmeye başlayacağım. Şimdi şöyle bir sorunla karşılaştım. Windows 8.1 kurdum fakat anakart windows 8.1i desteklemiyor galiba, o yüzden anakart driverını yükleyemedim. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı